Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.7.): Trump & Bitcoin, Binance, Ethereum či Libra

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Predstavitelia Ethereum sú znepokojení z Libry

Spoluzakladateľ Ethereum Mihai Alisie je znepokojený  z kryptomeny Facebooku a najmä z toho, že Facebook sa snaží presvedčiť regulačné orgány, že nebude mať nad Librou hlavnú kontrolu. Alisie v podstate naznači  ,že Facebook sa snaží zavádzať regulátorov tým, že bude tvrdiť, že ide o decentralizovaný projekt, hoci v skutočnosti pôjde o tvrdú centralizovanú menu. Popri tom sa obáva, že kryptomena Libra bude podliehať cenzúre – napríklad tým, že prevádzkovatelia sieťových uzlov – medzi ktorých budú patriť aj VISA, MasterCard či PayPal, by mohli transakcie zablokovať, ak to bude v ich záujme. Znepokojený je z Libry aj ďalší popredný predstaviteľ Ethereum Joseph Lubin, ktorý ju označil za “centralizovaného vlka  v decentralizovanom oblečení.” (cointelegraph.com)

Ban Bitcoinu Donaldom Trumpom je možný, ale vysoko nepravdepodobný, tvrdí Alex Kruger

Ak by sa americký prezident Donald Trump naozaj odvážil zakázať Bitcoin, pravdepodobne by tým spôsobil prepad jeho ceny. Zároveň je však veľmi pravdepodobne, že by mu to neumožnili americké zákony. Myslí si to známy bitcoinový komentátor a ekonóm Alex Kruger, ktorého „tweety“ sleduje vyše 200 tisíc ľudí. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ban Bitcoinu Donaldom Trumpom je možný, ale vysoko nepravdepodobný, tvrdí Alex Kruger

Tether omylom vytvoril 5 miliárd nových USDT. Potom ich zničil

Tether 13. júla omylom vytvoril 5 miliárd nových mincí stablecoinu USDT, ktoré následne „spálil“ (zlikvidoval). Informoval o tom Whale Alert, populárny Twitteri kanál, ktorý upozorňuje na veľké transakcie kryptomien, ktoré môžu ovplyvniť nasledujúce dianie na trhu. Práve on si ako prvý informoval, že 50 miliónov tokenov USDT bolo prevedených zo zmenárne Poloniex do úschovy spoločnosti Tether (Tether Treasury) skrz Omni protokol na bitcoinovom blockchaine. Tether Treasury následne vydala 5 miliárd USDT tokenov na blockchaine Tron a potom ich spálila. Viac sa dočítate v tomto článku.

Tether omylom vytvoril 5 miliárd nových USDT. Potom ich zničil

Ďalší úspešný coinburn Binance Coinu

Burza Binance oznámila, že úspešne realizovala ôsmy Binance Coin Burn, čiže pálenie minci Binance. Spálených, teda zničených bolo 808 888 tokenov BNB, čo v tom čase predstavovalo hodnotu okolo 23,7 milióna dolárov. Pálenie mincí Binance Coin sa realizuje štyrikrát do roka po každom kvartáli s tým, že tento proces bude prebiehať až do momentu, kedy sa celkový počet tokenov BNB v obehu nezníži na 100 miliónov, čiže o 50% oproti jeho pôvodnému počtu.

Japonsko berie Libru vážne. Zorganizovalo konferenciu

Japonské úrady vnímajú príchod kryptomeny Facebooku Libra veľmi vážne a aktuálne študujú jej možný vplyv na finančné trhy. Z dôvodu príchodu Libry dokonca zorganizovali konferenciu, kde sa bude riešiť jej možný vplyv na finančnú stabilitu Japonska. Na konferencii budú mať zastúpenie predstavitelia Bank of Japan, Ministerstva financií a Agentúry pre finančné služby. Ich cieľom bude nastaviť správnu regulačnú politiku pre tento projekt. O Libre sa bude pravdepodobne hovoriť aj tento týždeň počas stretnutia ministrov financií G7 vo francúzskom Chantilly.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne