Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.7.): Bitcoin, zlato, Ethereum, Onecoin a stablecoiny

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin musí začať korelovať so zlatom. Akcie sú čoraz rizikovejšie

Možno sa už budeme opakovať, no súčasná situácia na trhu s akciami, ktoré sú zjavne nadhodnotené, vyvoláva otázniky nad tým, kde sa oplatí v súčasnosti zhromažďovať svoje úspory. Mnohí veria, že najlepšou voľbou je zlato, nuž a fanúšikovia Bitcoinu, ktorých počet sa medzitým rozrastá, veria, že podobným bezpečným prístavom bude v čase neistôt aj Bitcoin. No ten musí začať viac korelovať so zlatom a menej s akciami. Viac sa dozviete tu.

Pomôže Matic vyriešiť problémy škálovania Ethereum?

Ako informoval Cointelegraph, blockchainove riešenie škálovania od Matic by mohlo pomôcť Ethereum, ktoré zápasí s problémami so škálovaním popri tom, ako sa podľa vsetko opäť odkladá spustenie éry Ethereum 2.0. Výsledky dvojmesačného testnetu s označením Stake CS-2008  totiž ukázali, že systém zvládne až 7200 transakcií za sekundu. Podrobnosti sa dozviete tu.

Stablecoiny majú najvyššiu kúpnu silu v histórii. Je to býčí signál?

Stablecoiny nikdy nemali vyššiu kúpnu silu, než teraz. Upozornila na to analytická spoločnosť Glassnode odvolávajúca sa na indikátor SSR. Pre cenu Bitcoinu to vraj môže byť býčí signál. Glassnode sleduje pomer dodávok stablecoinov jednoduchým výpočtom, pri ktorom vydelí celkovú trhovú kapitalizáciu Bitcoinu celkovou trhovou kapitalizáciou všetkých popredných stablecoinov. Z toho vznikne takzvané Stablecoin Supply Ratio (SSR). No a čím je SSR nižšie, tým má väčšiu kúpnu silu. Viac sa dočítate tu.

Promotérov OneCoin našli mŕtvych

V meste Mazaltan v Mexiku našli tela dvoch promotérov podvodnej krypto ponzi schémy OneCoin. Oscar Brito Ibarra a Ignacio Ibarra boli podľa všetkého najprv unesení a potom zabití. OneCoin propagovali v Mexiku ako spôsob platby pre miestnu automobilovú firmu, u ktorej mali vraj tieto tokeny plniť účel výrazných zliav na nákup. Podľa La Tercera, ktorá ako práva informovala o týchto hrozných správach, sa títo bratia prvýkrát pripojili k OneCoinu v roku 2017, kedy už bolo známe, že ide o veľký podvodnú ponzi schému. OneCoin podviedol množstvo investorov a počas svojej činnosti od nich vyzbieral viac ako 4 miliardy dolárov. (cointelegraph.com)

Japonci zvažujú digitálny jen pod kontrolu Bank of Japan

Japonská vláda chce do svojho oficiálneho hospodárskeho plánu pre najbližšie roky zahrnúť spustenie digitálneho jenu emitovaného centrálnou bankou, teda japonskú verziu CBDC. Táto správa prichádza len 10 dni od oznámenia Bank of Japan o tom, že spustia úvodnú fázu experimentovania s digitálnym jednom cieľom ktorého je dospieť k názoru, či ho dokážu realizovať z technického hľadiska. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne