Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.3.): Výkonnosť Bitcoinu či Ethereum rollups

Článok

bitcoin-ethereum
Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Bitcoin za dekádu rozdrvil všetky ostatné veľké investičné aktíva

Generálny riaditeľ a zakladateľ Compound Capital Advisors Charlie Biello upozornil na Twitteri, že Bitcoin za posledných 10 rokov “rozdrvil” všetky ostatné tipy investičných aktív. Podľa dát YCharts mal od roku 2011 do roku 2021 zaznamenal kumulatívny rast o 20037142%, respektíve medziročný o 230,6%. Druhým najvýkonnejším aktívom za posledných 10 rokov bol americký index Nasdaq100. Viac sa dozviete v tomto článku.

Valkyrie napodobňuje JP Morgan. Tiež žiada o ETF kôš kryptofiriem

Minulý týždeň sme vás informovali, že spoločnosť JP Morgan Chase podala na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadať o schválenie svojho ETF fondu, ktorý by sledoval kôš aktív spoločnosti, ktoré priamo alebo nepriamo podnikajú s Bitcoinom. V koši aktív JP Morgan sa majú nachádzať spoločnosti, ktoré Bitcoin priamo vlastnia, alebo podnikajú v kryptosektore. Viac než polovicu hodnoty tohto ETF majú majú ovplyvňovať akcie spoločnosti Microstrategy, SquareRiot Blockchain. Téme sme sa venovali v tomto článku a tiež vo videu.

Riešenie škálovania Ethereum: Čo sú rollups a aké sú ich riziká?

Najčastejšie zmieňovaným problémom Ethereum (ETH) je jeho slabá škálovateľnosť, čo znamená, že transakcie trvajú dlho a sú častokrát extrémne nákladné. V čase, kedy sa tejto sieti chystajú konkurovať iné smart chainy na čele s Polkadot, Cardano, Solana či Avalanche vzniká čoraz väčší tlak na vývojárov ETH, aby tento problem promptne riešili. Najreálnejším skorým riešením je väčšia miera využívania takzvaných rollups. A práve tejto téme sme sa venovali vo videu a tiež v našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.