Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Valkyrie napodobňuje JP Morgan. Tiež žiada o ETF kôš kryptofiriem

Článok

Bitcoin
koláž Kryptonovinky, Canva.com

Minulý týždeň sme vás informovali, že spoločnosť JP Morgan Chase podala na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadať o schválenie svojho ETF fondu, ktorý by sledoval kôš aktív spoločnosti, ktoré priamo alebo nepriamo podnikajú s Bitcoinom.

V koši aktív JP Morgan sa majú nachádzať spoločnosti, ktoré Bitcoin priamo vlastnia, alebo podnikajú v kryptosektore. Viac než polovicu hodnoty tohto ETF majú majú ovplyvňovať akcie spoločnosti Microstrategy, SquareRiot Blockchain.

V koši sa naopak vôbec nenachádza spoločnosť Tesla, ktorá je po Microstrategy druhým najväčším držiteľom bitcoinov spomedzi verejne obchodovaných firiem, nakoľko JP Morgan sa domnieva, že jej akcie sú výrazne nadhodnotené a mohli by v budúcjnosti negatívne ovplyvniť hodnotu celého krypto ETF.

Nová žiadosť od Valkyrie

Podobne ako JP Morgan aktuálne uvažujú aj v spoločnosti Valkyrie, ktorá v spolupráci s KKM Financial požiadala SEC taktiež o súhlas uviesť na trh ETF fond, ktorý by sledoval kôš akcii firiem, ktoré priamo vlastnia Bitcoin alebo majú voči nemu expozíciu. Zatiaľ však neuviedla jeho názov a nie sú známe ani detaily o tom, výkonnosť ktorých firiem by mal tento kôš sledoval.

Ak JP Morgan Chase a Valkyrie uspejú, na trh príde regulované ETF z časti viazané na výkonnosť celého kryptotrhu. Pri neexistencii Bitcoin ETF, nakoľko doposiaľ žiadne nebolo zo strany SEC schválené, to môže byť zaujímavá alternatíva pre inštitúcie, ktoré chcú mať aspoň malý podiel svojho investičného portfólia zahrnutého aj v kryptosektore.

O ETF na Bitcoin žiada WisdomTree

Spoločnosť WisdomTree medzným potvrdila, že podala na SEC svoju žiadosť o schválenie Bitcoin ETF. Okrem nej sa musí SEC vyjadriť aj ku žiadostiam od firiem VanEck a NYDIG, ktoré boli podané v januári respektíve februári. Zároveň sa vo veľkom špekuluje, že čoskoro oznámi žiadosť o schválenie Bitcoin ETF aj spoločnosť Grayscale.

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.