Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.8.): Šialené poplatky u Ethereum, ďalšia mediálna kampaň

Článok

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Príde pokles ceny Bitcoinu? Mining pool presunul 802 BTC na burzu

Spoločnosť CryptoQuant, ktorá sa mimo iné špecializuje aj na sledovanie on-chain blockchainových transakcií, upozornila, že spozorovala na blockchaine Bitcoinu zaujímavú transakciu v objeme 802 BTC, ktorá podľa všetkého smerovala od jedného z najväčších mining gigantov smerom na burzu Binance a to pravdepodobne s cieľom predať ich. Na Bitcoine by sa to mohlo prejaviť poklesom jeho ceny. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin zažiari vďaka krokom americkej vlády, tvrdí Barhydt

CEO spoločnosti Abra Bill Barhydt je presvedčený, že kroky americkej vlády, ktorá sa snaží bojovať s ekonomickými dopadmi pandémie koronavírusu takým spôsobom, ktorý výrazne zvyšuje infláciu dolára, budú ľudí čoraz viac motivovať k investícii a šetreniu v Bitcoine. Viac sa dočítate v tomto článku.

Transakčné poplatky ETH druhý deň po sebe na all-time-high

Podľa analytickej platformy Blockchair priemerná hodnota poplatkov za transakcie na Ethereum blockchaine dosiahli dva dni po sebe nové rekordné hodnoty s aktuálnym priemerom okolo 7.50 dolára. Nárast hodnoty poplatkov za transakcie spôsobuje podľa všetkého predovšetkým preťaženie celého systému v dôsledku nárastu počtu transakcií. Včera dokonca poplatky u niektorých DeFi protokolov a ich smart kontraktov atakovali šokujúcu hranicu 100 dolárov, čo môže mať veľmi negatívny vplyv na záujem o tieto produkty. ,,Požadovať poplatok 99 dolárov je absurdne a smiešne. Bude to hlavná prekáža pre rast, ak s tým tím (Ethereum) niečo nespraví,” upozornil zakladateľ Synthetix Kain Wawrick. (cointelegraph.com)

Galaxy Digital taktiež investuje do reklamy

Kryptobanka Galaxy Digital na čele ktorej stojí známy bitcoinový býk miliardár Michael Novogratz, nasleduje kroky Grayscale, ktorá spustila v USA masívnu reklamnú televíznu kampaň, a taktiež sa púšťa do reklamnej kampane propagujúcej investovanie do Bitcoinu. Galaxy Digital si totiž zaplatila celostranovú reklamu v rešpektovaných finančných novinách Financial Times vo Veľkej Británii s jasným odkazom: ,,Teraz je čas na investovanie do bitcoinu. V neistých dobách je Bitcoin živý plot nezávislý na hegemónii.” 

https://twitter.com/barrysilbert/status/1293882537492840449

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne