Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Príde pokles ceny Bitcoinu? Mining pool presunul 802 BTC na burzu

Článok

Pád Bitcoinu
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť CryptoQuant, ktorá sa mimo iné špecializuje aj na sledovanie on-chain blockchainových transakcií, upozornila, že spozorovala na blockchaine Bitcoinu zaujímavú transakciu v objeme 802 BTC, ktorá podľa všetkého smerovala od jedného z najväčších mining gigantov smerom na burzu.

CryptoQuant tvrdí, že išlo o bitcoiny, ktoré vyťažil v poslednej dobe čínsky mining pool Poolin. Spomínaných 802 BTC mala poslat na burzu Binance, čo naznačuje, že sa ich chystá predať.

,,Očakávam, že príde k miernemu prepadu (ceny),” naznačil na Twitteri CEO spoločnosti CryptoQuant, ktorá spozorovala túto transakciu Ki Young Ju.

Young odhadol, že 802 BTC je porcia, ktorú Poolin vyťaží zhruba za týždeň, nakoľko v priebehu posledných sedem dní sa mu podarilo vyťažiť 147 blokov.

Napriek tomu, že Poolin pristúpil k odoslaniu bitcoinov na burzu, čo podľa všetkého bude viesť k ich predaju a mohlo by to spôsobiť pokles ceny, ostatné faktory naznačujú, že rastúci trend BTC by mal pokračovať.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne