Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.12.): Predikcie pre Bitcoin, Libra, fake news a akcie Canaan

Článok

bitcoin-raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zakladateľ Silk Road odkazuje z väzenia: Bitcoin budúci rok dosiahne $100 000

Zakladateľ a hlavný predstaviteľ neslávne známeho trhu Silk Road, na ktorom sa na darknete obchodovalo s nelegálnymi službami a tovarmi si myslí, že cena Bitcoinu už budúci rok dosiahne 100 000 dolárov. Odvodil to na základe populárnej analýzy Elliot Wave. K cene BTC sa však nevyjadril len on. Viac sa dočítate tu.

Zakladateľ Silk Road odkazuje z väzenia: Bitcoin budúci rok na $100 000

Cardano uzavrelo spoluprácu s McCann, ktorého služby využíva aj Microsoft či LinkedIn

Pomalšia realizácia plánovaných cieľov v porovnaní s konkurenciou a slabšia propagácia projektu. To sú dve najčastejšie výčitky, ktoré zaznievajú z komunity fandiacej kryptomene Cardano (ADA). Kým prvý problém je zdá sa už minulosťou, veď Shelley a staking klopú na dvere, Cardano intenzívne pracuje aj na zlepšení svojho imidžu. Pomôcť by k tomu mala spolupráca s McCann Dublin. Viac sme o tejto téme napísali v tomto článku.

Cardano uzavrelo spoluprácu s McCann. Jeho služby využíva aj Microsoft či LinkedIn

Libra aktualizovala svoj whitepaper. Obmedzí konflikty záujmov?

Profesor práv z univerzity Georgetown Chris Brummer upozornil, že Libra Assiciation potichu aktualizovala whitepaper kryptomeny Libra, za ktorou stojí Facebook. Aktualizácia whitepaperu bola očakávaná najmä v súvislosti s revidovaním partnerov projektu, no týka sa aj iných podstatných vecí. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Libra aktualizovala svoj whitepaper. Obmedzí konflikty záujmov?

Blockchain v boji proti „fake news“. Google a Facebook na nich vraj profitujú

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Celsius Network Alex Machinsky povedal počas konferencie ELEV8CON v Las Vegas, že aktuálne prebieha vojna medzi centralizovanými a decentralizovanými sieťami. Kým tie centralizované fake news využívajú na profit, decentralizácia ich môže pomôcť obmedziť. Viac sa dočítate tu.

Blockchain v boji proti fake news. Google a Facebook na nich vraj profitujú

Akcie mining giganta Canaan Creative sa prudko prepadli

Depozitné podiely čínskeho mining giganta Canaan Ceeative zaznamenali od počiatočnej verejnej ponuky akcii (IPO) realizovanej v novembri prepad až o 40%. Canaan sa stal prvým bitcoinovým ťažobným gigantom, ktorý je obchodovaný na hlavnej burze cenných papierov v USA. Prvotné nadšenie však rýchlo ochladlo. Už samotné IPO nedopadlo podľa predstáv firmy. Pôvodne chceli získať od investorov až 400 miliónov dolárov. Napokon to bolo len 90 miliónov, k čomu prispelo nemalou mierou stroskotanie spoluprácou s Credit Suisse. Vstup na americké burzy plánuje cez IPO aj konkurenčný Bitmain. Pomôcť by mu k tomu mohla spolupráca s Deutsche Bank, o ktorej sa špekuluje už dlhšiu dobu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.