Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.10.): Inštitúcie lovia Bitcoin, potenciál Tetheru, Uniswap či DeFi

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Ďalšia veľká americká firma potvrdila akvizíciu 10 000 BTC

Len pár dní dozadu sme písali o tom, ako firma Square, na čele ktorej stojí šéf Twitteru Jack Dorsey, nakúpila bitcoiny za 50 miliónov dolárov, a máme tu ďalšiu investičnú firmu, ktorá napodobnila toto rozhodnutie – v tomto prípade ide ešte o väčšiu sumu. Ku kúpe Bitcoinu sa tentokrát rozhodol gigant v oblasti správy aktív Stone Ridge Holdings Group, ktorý má pod správou aktíva v hodnote viac ako 10 miliárd dolárov. Ten potvrdil, že bitcoiny získal skrz svoju firmu New York Digital Investment Group (NYDIG), ktorá je jednou z mála firiem s povolením BitLicense od štátu New York. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu. Formou videa sa viac dozviete tu:

Stane sa Tether dvojkou na trhu? Bloomberg očakáva, že áno

Trhová kapitalizácia stablecoinu Tether by mohla v budúcom roku predbehnúť kapitalizáciu dvojky na trhu Ethereum (ETH) a umocniť tak adopciu stablecoinov viazaných na fiatové meny. Myslí si to firma Bloomberg, ktorá vo svojej správe pre štvrtý kvartál 2020 uviedla, že rast kapitalizácie Tetheru je taký strmý, že ani oživenie u Ethereum pravdepodobne nedokáže čeliť jeho tempu. ,,Muselo by sa stať niečo veľmi nečakané, aby sa zastavila adopcia Tetheru. Ak budú prevládať súčasné trendy, kapitalizácia môže budúci rok predbehnúť Ethereum,” uviedol hlavný analytik Bloomberg Mike McGlone. (cointelegraph.com)

Obmedzí nový návrh decentralizáciu Uniswap?

Decentralizovanú burzu Uniswap čaká prvé verejné hlasovanie skrz protokol Dharma. Viacerí členovia komunity však vyjadrili obavy z toho, že ak sa návrh, o ktorom sa bude hlasovať schváli, utrpí tým decentralizácia celého ekosystému. Návrh totiž pojednáva o možnosti schválenia iných podmienok budúceho hlasovania, čo by zahralo do karát dvom hlavným držiteľom tokenov UNI – jedným z nich je práve Dharma. V súčasnosti Uniswap vyžaduje, aby predkladatelia návrhu držali aspoň 1% z celkovej delegovanej dodávky UNI (10 miliónov UNI tokenov), pričom k prijatiu návrhu je potrebné, aby sa hlasovania zúčastnilo aspoň 4% držiteľov (40 miliónov UNI). Dharma však navrhuje znížiť tento prah na 0,3% resp. 3% uznášaniaschopnosti. Člen komunity David Felton známy aj ako Hitrunk však upozornil, že to obmedzí decentralizáciu. Dharma má totiž pod kontrolou 15 miliónov ZNU a ak sa dohodne s platformou Gauntlet, dokopy by len títo dvaja hráči disponovali dostatkom UNI, aby dokázali pretlačiť a schváliť svoje návrhy. Preto všetkým držiteľom UNI dôrazne odporúča, aby hlasovali proti tomuto návrhu. (cointelegraph.com)

DeFi a kryptomeny sú skutočnou revolúciou, tvrdí mediálny magnát

Majiteľ britských novín Evening Standard a The Indeptentent Rus Alexander Lebedev označil DeFi za revolučnú technológiu v oblasti financií. V rozsiahlom stanovisku, ktoré tento miliardár zverejnil v britskom The Independent, opísal technológiu blockchain, to ako úspešne parazituje na globálnom bankovom oligopóle a výrazne mení spôsob, akým funguje súčasný finančný svet. V článku dokonca uviedol, že väčšina zamestnancov súčasného finančného sektoru sa musí pripraviť na fakt, že prídu kvôli tejto technológii o svoju prácu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne