Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

DeFi a kryptomeny sú skutočnou revolúciou, tvrdí mediálny magnát

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Majiteľ britských novín Evening Standard a The Indeptentent Rus Alexander Lebedev označil DeFi za revolučnú technológiu v oblasti financií.

V rozsiahlom stanovisku, ktoré tento miliardár zverejnil v britskom The Independent, opísal technológiu blockchain, to ako úspešne parazituje na globálnom bankovom oligopóle a výrazne mení spôsob, akým funguje súčasný finančný svet. V článku dokonca uviedol, že väčšina zamestnancov súčasného finančného sektoru sa musí pripraviť na fakt, že prídu kvôli tejto technológii o svoju prácu.

Lebedev okrem iného uviedol, že smart kontrakty v DeFi projektoch umožňujú zákazníkom prístup k fonačným službám bez potrieb sprostredkovateľov v podobe samotnej banky, čo zabráni chamtivým bankárom kradnúť prostriedky klientov. Mediálny magnát taktiež skonštatoval, že investoval 100 000 dolárov do estónskeho experimentálneho yeld farming projektu a aktuálne hľadá ďalší decentralizovaný finančný ekosystém, do ktorého by investoval.

Lebedev si myslí, že proces decentralizácie sa zmenou finančného systému neskončí. Domnieva sa, že na rad postupne príde aj digitalizácia skutočných aktív ako sú výrobné zariadenia, nehnuteľnosti, tovary a služby. Všetky budú podľa neho časom evidovane pomocou technológii distribuovanej knihy, alebo ak chcete blockchainu.

Podobne ako mnohí iní zástancovia kryptomien aj on tvrdí, že adopciu  kryptomien poháňa vpred stav súčasnej svetovej ekonomiky, ktorá mieru ku katastrofe.

Lebedev nie je len mediálny magnát vlastniaci významné britské média. Má totiž aj 25 ročné skúsenosti s bankovníctvom. V roku 1995 kúpil tretiu najväčšiu ruskú komerčnú banku Reserve Bank. Tvrdí, že z tejto pozície už dlhšiu dobu sledoval, ako konkurenčné banky čoraz intenzívnejšie pristupovali k stratégii hromadenia peňazí na úkor klientov.

V článku taktiež upozornil na fakt, že viac než miliarda ľudí je úplne odtrhnutá od bankových služieb kvôli obmedzenému prístupu k nim. Aj tento problém by mohli riešiť kryptomeny v kombinácii s dostupnejším internetom.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne