Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalšia veľká americká firma potvrdila akvizíciu 10 000 bitcoinov!

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Len pár dní dozadu sme písali o tom, ako firma Square, na čele ktorej stojí šéf Twitteru Jack Dorsey, nakúpila bitcoiny za 50 miliónov dolárov, a máme tu ďalšiu investičnú firmu, ktorá napodobnila toto rozhodnutie – v tomto prípade ide ešte o väčšiu sumu.

Ku kúpe Bitcoinu sa tentokrát rozhodol gigant v oblasti správy aktív Stone Ridge Holdings Group, ktorý má pod správou aktíva v hodnote viac ako 10 miliárd dolárov. Ten potvrdil, že bitcoiny získal skrz svoju firmu New York Digital Investment Group (NYDIG), ktorá je jednou z mála firiem s povolením BitLicense od štátu New York.

TIP: Viac o tejto téme aj formou videa tu: 

BitLicense je regulačné povolenie štátu New York týkajúce sa obchodovania a správy kryptomien. Vďaka nemu môžu firmy poskytovať inštitucionálnym klientom služby týkajúce sa sprostredkovania ich predaja a úschovy.

Rozhodnutie firmy uložiť vlastné financie do Bitcoinu bolo motivované meniacimi sa náladami na trhu. ,,Makroekonomické pozadie v oblasti verejného zdravia spôsobilo, že veľa ľudí prehodnotilo rozloženie svojho portfólia,” uviedol generálny riaditeľ firmy Robert Gutmann v rozhovore pre Forbes.

Gutmann sa pozeral na Bitocin už dlhšiu dobu, no firma to musela spraviť tak, aby všetko sedelo legálne. Prvotný záujem o Bitcoin vznikol v pozadí tejto spoločnosti už v roku 2017, kedy viacerí jej zamestnanci nakupovali bitcoiny, no časom pochopili, že ich vieru v dlhodobý rast peňažného systému s otvoreným zdrojovým kódom by bolo dobré implementovať aj do samotnej firmy.

Preto vznikla dcérska firma NYDIG, ktorá poskytovala riešenie pre bezpečnú kúpu a úschovu kryptomien, čo uspokojí nielen samotnú firmu, ale aj audítorov a jej klientov. Ešte v roku 2017 do nej premiestnili potichu 50 miliónov dolárov, ktoré boli využité na to, aby sa z NYDIG stal správca aktív pre inštitucionálnych investorov do kryptomien.

Len minulý piatok za účasti Fintech Collective, Bessemer Ventures a Ribbit Capital pribudlo do firmy ďalších 50 miliónov dolárov, čím sa celkový objem navýšil na 100 miliónov USD. Firma Stone Ridge Assets Management následne oficiálne oznámila, že nakúpila 10 000 BTC v súčasnej hodnote 115 miliónov dolárov, ktoré jej bude spravovať práve jej dcérska firma New York Digital Investment Group. Tieto bitcoiny zároveň označila ako „aktíva primárnej rezervy“, čo je pojem, ktorý nedávno použila ako prvá v súvislosti s Bitcoinom firma Microstrategy.

,,Vidíme, že v súčasnosti dramaticky stúpa akcelerácia inštitucionálnych investorov, ktorí sa pozerajú na tento trh od marca tohto roka,” priznal Gutmann, že zrejme zďaleka nie sú jedinou firmou, ktorá sa rozhodla použiť Bitcoin ako hedge voči americkému doláru a dopadom, ktoré bude mať na americkú ekonomiku pandémia koronavírusu.

10 000 BTC, ktoré bude NYDIG spravovať svojej materskej spoločnosti nie sú zďaleka jediné bitcoiny pod jej kontrolou. Najväčším fondom, ktorý NYDIG v súčasnosti spravuje je Institutional Bitcoin Fund LP, ktorý podľa dokumentov, ktoré boli poskytnuté regulátorom v priebehu júna 2020 mal hodnotu 190 miliónov dolárov a Bitcoin Yield Enhancement Fund LP s hodnotou 140 miliónov dolárov k máju 2020. NYDIG taktiež spravuje menšie fondy, v ktorých sa nachádzajú kryptomeny Ethereum, XRP, Litecoin či Bitcoin Cash. Pri súčte všetkych kryptomenových aktív, ktoré má spoločnosť pod kontrolou, má ísť o súčasnú hodnotu viac ako jednej miliardy dolárov.

K tejto akvizícii sa vyjadril aj Michael Saylor, ted šéf firmy Microstrategy, ktorá už v auguste a septembri naakumulovala 32 500 BTC v celkovej hodnote 425 miliónov dolárov ako poistku pred dopadmi krízy:

,,Vzhľadom na to, že na bankových účtoch sú bilióny dolárov, ktoré patria správcom aktív, poisťovacím spoločnostiam, nadáciám a rodinným podnikom, všetky tieto spoločnosti budú potrebovať niekoho skrz migrujú do Bitcoinu a na to budú potrebovať firmy ako sú NYDIG, ktoré ich tým prevedú. Jednu miliardu v dolároch už majú, nasledovať budú ďalšie.”

Táto správa prichádza v čase, kedy ekonómovia Lawrence Summers a David Cutler odhadli, že nepriame náklady v boji proti koronavírusu predstavujú 16  biliónov dolárov, čo je približne 90% ročného hrubého domáceho produktu USA. Pre štvorčlennú rodinu je odhadovaná strata takmer 200 tisíc dolárov. Približne polovicu z tejto čiastky tvorí ušlý príjem z recesie vyvolanej koronavírusom.

Hlavný ekonóm spoločnosti Rosenberg Research & Associates David Rosenberg doplnil, že americká centrálna banka FED bude musieť podľa jeho názoru v roku 2021 vytlačiť ďalších 5 biliónov dolárov, aby dokázala udržať ekonomiku nažive. Rosenberg preto odporučil svojim klientom, aby kupovali zlato, čím sa ochránia pred očakávaním znehodnocovaním dolára. Pochopiteľne mnoho fanúšikov Bitcoinu však odporúča skôr ich obľúbenú kryptomenu a zdá sa, že podobný názor má aj čoraz viac firiem.

Zdroje: cointelegraph.com, forbes.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.