Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.8.): Dôležitý fundament bitcoinu a býčí Goldman Sachs

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin ETF: SEC odložila rozhodnutie ohľadom troch žiadosti!

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie týkajúce sa troch žiadosti o schválenie prvého Bitcoin ETF. Podľa dokumentov, ktoré SEC zverejnila 12. augusta, komisia odložila svoje verdikty k žiadostiam od VanEck+SolidX, Bitwise Asset Management a Wilshire Phoenix. Viac podrobnosti o tejto téme sme zhrnuli v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin ETF: SEC odložila rozhodnutie ohľadom troch žiadosti!

Goldman Sachs predpokladá rast bitcoinu

Globálna banková investičná spoločnosť Goldman Sachs v rámci svojho tweetu publikovaného 11. augusta informovala svojich followerov, že v prípade bitcoinu očakáva na základe teórie Elliott Wave v krátkodobom horizonte rast až k cene medzi 12 916 USD a 13 971 USD. Tento rast by mohol dokončiť V-vlnu od júla, čim by sa vytvorila krátkodobá horná časť alebo konsolidácia. Z dlhodobejšej perspektívy analytici naznačujú, že by mohlo ísť o prvú vetvu s piatimi vlnkami. To by znamenalo, že akékoľvek stiahnutie z úrovne 12 916 až 13 971 USD by predstavovalo nákupnú príležitosť, pretože po období konsolidácie by sa cena mohla opäť zvýšiť, pokiaľ neklesne pod úroveň nedávneho minima 9 084 USD. (cointelegraph.com)

Brian Kelly upozornil na dôležitý fundament bitcoinu

V čase, kedy sa zahraničné média venujú najmä tomu, akú pozitívnu predpoveď publikovala pre cenu bitcoinu Goldman Sachs (článok vyššie) sa k potenciálnemu rastu ceny BTC vyjadril aj CEO spoločnosti BKCM Brian Kelly. ,,Čo ma ohľadom bitcoinu v súčasnosti trápi najviac, je to, že nasledujeme nárast počtu adries. Dôvod, prečo sa na to pozerám je ten, že to považujem za zásadnú vec. Ak stúpa počet adries, prichádzajú nové peniaze do trhu. Naozaj musíme vidieť, že vznikajú nové adresy. Sme v období, kedy bitcoin koreluje prvýkrát so zlatom od roku 2013, kedy som o tom začal hovoriť. Makroekonomickí hráči a ďalší investori vlastne používajú bitcoiny ako zábezpeku pre meny. To, čo sa teraz začína diať je čistá špekulácia, preto potrebujeme, aby prišli do trhu skutoční kupujúci (bitcoinu).”

Trust Wallet už aj na desktope MacOS. Cieľom je Windows

Digitálna kryptoměnová peňaženka Trust Wallet, ktorú minulý rok kúpila burza Binance, vydala svoju novú desktopovú aplikáciu pre MacOS a doplnila informáciu, že peňaženka bude čoskoro dostupná v obchode Mac App Store. Zakladateľ Trust Wallet Viktor Radchenko v sérii tweetov tiež uviedol, že podpora pre Linux bude spustená už budúci týždeň. Najbližšou výzvou tímu je priniesť Trust Wallet do systému Windows, čo sa doteraz nepodarilo, hoci 75% používateľov kryptomien používa práve tento operačný systém. Trust Wallet je podporovaná aj decentralizovanou burzou Binance DEX. (cointelegraph.com)

Počet publisherov na Brave narástol za rok o 1200%

Počet publisherov decentralizovaného prehliadača Brave sa za posledný rok zvýšil o 1200%. Informoval o tom portál Decrypt, ktorý sa odvoláva na údaje z BATGrowth – webovej stránky, ktorá monitoruje používanie tejto aplikácie. Kým pred rokom využívalo službu Brave Reward pre odmeňovanie tvorcov obsahu za ich kvalitnú prácu len 18 931 publisherov (vydavateľov), dnes je to už viac ako 230 tisíc. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Počet publisherov na Brave narástol za rok o 1200%

Rýchle správy

XRP: Nová kryptomenová zmenáreň BEAXY musela pozastaviť obchodovanie po tom, ako sa skupina jej používateľov rozhodla včera úmyselne znížiť cenu kryptomeny XRP. Na burze bol zaznamenaný výrazný nárast objemu obchodovania s XRP, čo následne spustilo obrovský výpredaj až do 40% ceny XRP voči bitcoinu.

SEC: Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) požaduje od okresného súdu v New Yorku, aby zmrazil financie obžalovaného a jeho dvoch firiem, cez ktoré mal od konca roku 2017 do roku 2018 realizoval podvodné a neregistrované ICO.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.