Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF: SEC odložila rozhodnutie ohľadom troch žiadosti!

Článok

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie týkajúce sa troch žiadosti o schválenie prvého Bitcoin ETF.

Podľa dokumentov, ktoré SEC zverejnila 12. augusta, komisia odložila svoje verdikty k žiadostiam od VanEck+SolidX, Bitwise Asset Management a Wilshire Phoenix.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V prípade Bitwise Asset Management bude musieť zverejniť svoje rozhodnutie 13. októbra a k VanEck+SolidX o 5 dní neskôr – 18. októbra. Najskôr sa definitívneho verdiktu dočká Wilshire Phoenix, ku ktorému musí SEC zaujať stanovisko už 29. septembra.

,,Komisia považuje za vhodné predĺžiť obdobie, v rámci ktorého môže dať verdikt na schválenie alebo zamietnutie navrhovanej zmeny pravidiel, pretože potrebuje viac času na zváženie tejto navrhovanej zmeny pravidla,” zverejnila SEC vo svojom stanovisku.

Bitcoinove ETF zatiaľ v Spojených štátoch schválené nebolo. Mnohí odborníci si myslia, že práve schválenie tohto produktu by mohlo byť najväčším spúšťačom nového bitcoinvého bullrunu.

ETF je typ cenných papierov, ktorý sleduje kôš aktív úmerne zastúpený v akciách fondu. Jeho schválenie by mohlo prilákať do trhu s kryptomenami nových inštitucionálnych investorov a bitcoinu by pridalo väčšiu prestíž u konzervatívnejších investorov.

Dočkáme sa tento rok?

Napriek tomu, že žiadatelia o Bitcoin ETF sa snažia uspokojiť všetky požiadavky komisie, tá tvrdí, že naďalej nemá dostatočné záruky, že cena bitcoinu nie je ľahko manipulovateľná. Odborníci preto zatiaľ nepripisujú spomínaným žiadostiam o schválenie Bitcoin ETF veľké šance na úspech, hoci napríklad VanEck so SolidX predložili súbor dôkazov, podľa ktorých je cena bitcoinu manipulovateľnejšia omnoho ťažšie, než napríklad cena ropy.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.