Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF: SEC odložila rozhodnutie ohľadom troch žiadosti!

Článok

Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie týkajúce sa troch žiadosti o schválenie prvého Bitcoin ETF.

Podľa dokumentov, ktoré SEC zverejnila 12. augusta, komisia odložila svoje verdikty k žiadostiam od VanEck+SolidX, Bitwise Asset Management a Wilshire Phoenix.

V prípade Bitwise Asset Management bude musieť zverejniť svoje rozhodnutie 13. októbra a k VanEck+SolidX o 5 dní neskôr – 18. októbra. Najskôr sa definitívneho verdiktu dočká Wilshire Phoenix, ku ktorému musí SEC zaujať stanovisko už 29. septembra.

,,Komisia považuje za vhodné predĺžiť obdobie, v rámci ktorého môže dať verdikt na schválenie alebo zamietnutie navrhovanej zmeny pravidiel, pretože potrebuje viac času na zváženie tejto navrhovanej zmeny pravidla,” zverejnila SEC vo svojom stanovisku.

Bitcoinove ETF zatiaľ v Spojených štátoch schválené nebolo. Mnohí odborníci si myslia, že práve schválenie tohto produktu by mohlo byť najväčším spúšťačom nového bitcoinvého bullrunu.

ETF je typ cenných papierov, ktorý sleduje kôš aktív úmerne zastúpený v akciách fondu. Jeho schválenie by mohlo prilákať do trhu s kryptomenami nových inštitucionálnych investorov a bitcoinu by pridalo väčšiu prestíž u konzervatívnejších investorov.

Dočkáme sa tento rok?

Napriek tomu, že žiadatelia o Bitcoin ETF sa snažia uspokojiť všetky požiadavky komisie, tá tvrdí, že naďalej nemá dostatočné záruky, že cena bitcoinu nie je ľahko manipulovateľná. Odborníci preto zatiaľ nepripisujú spomínaným žiadostiam o schválenie Bitcoin ETF veľké šance na úspech, hoci napríklad VanEck so SolidX predložili súbor dôkazov, podľa ktorých je cena bitcoinu manipulovateľnejšia omnoho ťažšie, než napríklad cena ropy.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne