Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.11.): $250k za Bitcoin vďaka LN? Grin, Tron, McAfee …

Článok

bitcoin-raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Tron vraj už budúci rok prekoná Ethereum. Tvrdí to BTC vývojár

S veľmi kontroverznými tweetmi, ktoré rozdúchali vášne v značnej časti kryptokomunity, prišiel bitcoinový vývojár Udi Ertheimer, ktorý publikoval na tejto sociálnej sieti dva príspevky, v ktorých ospevoval TRON (TRX) a skonštatoval, že už budúci rok prekoná trhovú kapitalizáciu Ethereum (ETH). Viac o jeho argumentoch sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tron vraj čoskoro predbehne Ethereum. Tvrdí to BTC vývojár

 Grin dostal dar 50 BTC. Lee rozvíril špekuláciu, že ich poslal Satoshi

Vývojári kryptomeny GRIN, ktorá je zameraná na ochranu súkromia, dostali do svojho hlavného fondu anonymný dar v hodnote 50 bitcoinov. Informoval o tom hlavný developer projektu Daniel Lehnberg, ktorý priznal, že s darcom krátku dobu komunikoval. Charlie Lee z Litecoinu následne rozvíril špekuláciu, že dar mohol prísť od samotného Satoshi Nakamota. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Grin dostal dar 50 BTC. Lee rozvíril špekuláciu, že ich poslal Satoshi

Draper označil Lightning Network za kľúčový pre rast ceny Bitcoinu

Inovácia bitcoinovej siete a adopcia používania technológie Lightning Network v nasledujúcich rokoch podľa investora do rizikového kapitálu Tima Drapera výrazne prispejú k raste ceny najznámejšej kryptomeny, pričom v roku 2023 tipuje, že by mohla byť už 250 tisíc dolárov za 1 BTC. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Draper označil Lightning Network za kľúčový pre rast ceny Bitcoinu

McAfee: Nie je na firmách, aby bránili nelegálnemu využívaniu kryptomien

Úspešný programátor,  vývojár bezpečnostných softvérov, no zároveň aj jedna z najkontroverznejších postáv v kryptopriemysle John McAfee, vyhlásil, že nie je zodpovednosťou firiem zaoberajúcich sa digitálnymi aktívami, aby bojovali proti nelegálnemu využívaniu kryptomien. Viac o jeho názore sme napísali tu.

McAfee: Nie je na firmách, aby bránili nelegálnemu využívaniu kryptomien

Telegram žiada o zrušenie žaloby SEC v súvislosti s TON

Spoločnosť Telegram podala na súd v New Yorku žiadosť o zrušenie obvinenia zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá tvrdí, že Telegram realizoval minulý rok neregistrovanú ponuku predaja cenných papierov pri financovaní blockchainu Telegram Open Network (TON) a kryptomeny GRAM. Telegram argumentuje tým, že GRAM nie je cenný papier a pred súdom žiada zrušenie žaloby, pretože SEC vraj pristúpila k obvineniam v rozpore so súdnym predesenom. SEC totiž napriek záujmu z jeho strany Telegramu neposkytla v priebehu financovania žiadne informácie o tom, že by bolo nelegálne. (cointelegraph.com)

65 000 obchodníkov začne vo Švajčiarsku prijímať platby kryptomenami

Broker Bitcoin Suisse uzavrel partnerstvo s európskym poskytovateľom platobných transakčných služieb Wordline, ktorého cieľom je zvýšiť adopciu kryptoplatieb vo Švajčiarsku. Na základe spolupráce vznikne nový systém, ktorý umožní realizáciu kryptomenových platieb u približne 65 tisíc švajčiarskych maloobchodných predajcov, ktorí využívajú celonárodnú platobnú infraštruktúru Worldline známu aj pod pojmom SIX Payments Services. Obchodníci vďaka tomu získajú možnosť prijímať platby kryptomenami bez toho, aby museli podniknúť nejaké konkrétne kroky. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.