Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.7.): LN na Amazone? Bitcoin, či krypto Googlu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bratia Winklevossovci: Amazon, Google a Netflix budú mať tiež vlastné kryptomeny

Bratia Winklevossovci, dvojičky Tyler a Cameron, ktorí sú považovaní za prvých bitcoinových miliardárov a kedysi stáli za myšlienkou založiť Facebook, sú v súčasnosti hlavnými predstaviteľmi americkej kryptoburzy Gemini. Popri tom sa logicky častokrát vyjadrujú k rôznym fundamentom, ktoré súvisia s Bitcoinom a altcoinami. Winklevossovci najnovšie zaujali tým, že v rozhovore pre televíziu CNBC uviedli, že do roku 2021 bude mať podľa ich názoru každá spoločnosť z FANG (takto sa označujú TOP4 technologickí giganti Facebook, Amazon, Netflix a Google) vlastnú digitálnu menu. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bratia Winklevossovci: Amazon, Google a Netflix budú mať tiež vlastné kryptomeny

Pompliano má v úmysle presvedčiť Schiffa, že Bitcoin je dobrá investícia

Peter Schiff, investičný veterán, ktorý sa sústredí najmä na zlato, prijal pozvanie na diskusiu s bitcoinovým odborníkom Anthonym Pomplianom. Pompliano, alebo ak chcete “Pomp”, ktorý je zakladateľom a partnerom spoločnosti Morgan Creek Digital, si pred stretnutím stanovil jasný cieľ – chce Schiffa presvedčiť, že Bitcoin je dobrá investícia. Viac sa dočítate tu.

Pompliano má v úmysle presvedčiť Schiffa, že Bitcoin je dobrá investícia

Opera podporuje BTC a TRX. Experimentuje s WEB 3.0

Opera pridala do svojho prehliadača pre Android podporu pre kryptomeny Bitcoin (BTC) a Tron (TRX). V oficiálnom blogu o tom informovala 10. júla. Používatelia opery pre Android odteraz môžu prijímať a posielať kryptomeny BTC, TRX a tokeny s TRC-10 štandardom. Opera opísala túto aktualizáciu za experimentálnu integráciu Webu 3.0 – tak je zväčša označovaný inteligentnejší, otvorenejší a distribuovanejší web, ktorý zahŕňa použitie blockchainu, decentralizovanej výpočtovej sily a kryptomien. (cointelegraph.com)

Bývalý guvernér PBoC navrhuje Číne zaujímavé riešenie

Bývalý guvernér Čínskej ľudovej banky (PBoC) naznačil, že Peking by mohol delegovať vydanie digitálnej meny komerčným subjektom. Údajnou inšpiráciou mu má byť hongkonský menový systém a projekt Facebooku Libra. V Hongkongu vydávajú tri banky svoje vlastné bankovky a zabezpečujú ich držaním amerických dolárov v rezerve, zatiaľ čo menový orgán zabezpečuje, že jeden hongkonský dolár má hodnotu približne 7,80 USD. Podľa Zhoua Xiachouana by tento systém mohol pomôcť Pekingu vyhnúť sa obrovským výkyvom, ktoré trápili kryptomeny počas ich skorého vývoja. (cointelegraph.com)

Startup prináša Lightning Network k Amazonu a ďalším TOP predajcom

Americký startup Fold umožňuje platby pomocou technológie Lightning Network v Amazone, Starbucks, Uber a u iných veľkých známych predajcov. Informoval o tom prostredníctvom tlačovej správy uverejnenej 10. júla. Lightning Network umožňuje rýchlejšie a lacnejšie bitcoinove transakcie tým, že funguje na jeho druhej vrstve keďže väčšina transakcií sa deje mimo reťazca a základný blockchain slúži len na zaznamenávanie konečných “čistých výsledkov”. Platby u vyššie spomínaných predajcov pomocou Lightning Network má Fold umožniť pomocou svojej stránky, kde si užívatelia vyberú svojho predajcu a zaplatia príslušnú faktúru. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.