Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano má v úmysle presvedčiť Schiffa, že Bitcoin je dobrá investícia

Článok

Anthony Pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Peter Schiff, investičný veterán, ktorý sa sústredí najmä na zlato, prijal pozvanie na diskusiu s bitcoinovým odborníkom Anthonym Pomplianom.

Pompliano, alebo ak chcete “Pomp”, ktorý je zakladateľom a partnerom spoločnosti Morgan Creek Digital, si pred stretnutím stanovil jasný cieľ – chce Schiffa presvedčiť, že Bitcoin je dobrá investícia. ,,Peter by mal dostáť veľké uznanie za to, že súhlasí s diskusiou. Dúfam,  že bude odchádzať ako človek, ktorý verí v Bitcoin,” napísal k informácií o diskusií, ktorá by sa mala konať na CNBC, no jej dátum ešte nie je známy.

Schiff bol doteraz ohľadom Bitcoinu skeptikom, pričom vždy popri tom obhajoval ako lepšiu investíciu zlato. Tento týždeň však hodnota jeho bitcoinových “úspor”, hoci to neplánoval, stúpla. Nakoľko mu v minulosti priateľ vytvoril bitcoinovú adresu a preriekol sa, že drží nejaké bitcoiny, Pompliano spustil na Twitteri reťazovú reakciu, vďaka ktorej dostal od bitcoinovej komunity malé dotácie, ktoré sa vyšplhali až k hodnote 0,208 BTC (cca 2400 dolárov).

Medzitým však Shiff zostáva verný svojim názorom a poukázal na Twitteri aj na súčasný prepad Bitcoinu, ktorý klesol zo stredy na štvrtok o vyše 10%. ,,V skutočnosti jedným z hlavných dôvodov, prečo Bitcoin rástol, bolo , že zlato zlyhávalo. Avšak zlato teraz konečne rastie, takže investori nemajú dôvod zaujímať sa o jeho digitálnu imitáciu,” uviedol.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne