Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.11.): Banka mení názor na Bitcoin, Alibaba, Bakkt & CoinMarketcap

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

CoinMarketCap spustil novú metodiku sledovania likvidity kryptomien

Počas tohto roka sa veľa písalo o tom, že údaje kryptomenových búrz o objemoch ich realizovaných obchodov, môžu byť výrazne nafúknuté. Najsledovanejší portál s cenami kryptomien a údajmi z búrz CoinMarketCap preto podniká viaceré kroky smerujúce k presnejším a reálnejším číslam. Iniciatíva CoinMarketCapu teraz vyvrcholila oznámením spustenia novej metriky. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CoinMarketCap spustil novú metodiku pre sledovanie likvidity kryptomien

Bakkt získal povolenie a spustil vlastné custody riešenie

Obchodná platforma Bakkt, ktorá 23. septembra ako vôbec prvá spustila Bitcoin futures viazané na reálne bitcoiny, oznámila, že získala regulačné schválenie pre spustenie svojho vlastného custody riešenia inštitucionálnej úschovy kryptomien. Začne tak konkurovať službám Fidelity a Coinbase. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Bakkt spustil svoje vlastné custody riešenie pre inštitúcie

Čína po spustení kryptomeny neplánuje zrušiť papierové peniaze

Spustenie čínskej národnej kryptomeny kontrolovanej centrálnou bankou (PBoC) už nie je otázkou toho či, ale kedy. Medzitým však silneli špekulácie, že jej uvedenie na trh bude zároveň koncom papierových čínskych peňazí. Zdá sa však, že to nie je pravda. Ak vás téma zaujala, venovali sme sa jej podrobnejšie v tomto článku.

Čína po spustení svojej kryptomeny neplánuje zrušiť papierové peniaze

Alibaba začne odmeňovať zákazníkov bitcoinami

Čínsky obchodný gigant Alibaba uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Lolli, prostredníctvom ktorej služieb umožní svojim zákazníkom zarobiť si bitcoiny. Údajne až v hodnote 5% ceny objednaných produktov. Viac informácii o tejto zaujímavej novinke sme zhrnuli v tomto texte.

Alibaba začne odmeňovať zákazníkov bitcoinami!

Otočila najväčšia kanadská banka prospech kryptomien?

Kuriózne správy prichádzajú z Kanady. Banka Royal Bank of Canada (RBC), ktorá sa minulý rok zviditeľnila v  tým, že zakázala nákup bitcoinov cez jej služby prostredníctvom debetných a kreditných kariet, sa napokon stane pravdepodobne prvou bankou v krajine, ktorá spustí svoju vlastnú kryptozmenáreň. RBC je najväčšia kanadská banka so spravovanými aktívami v hodnote 660 miliárd dolárov. V rámci jej kryptoslužieb by mala byť aj možnosť nakupovať kryptomeny v jej kamenných prevádzkach. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

VOLVO: Automobilová značka Volvo oznámila, že začne používať blockchain od Oracle na sledovanie kobaltu, teda jedného z hlavných komponentov elektrických automobilových batérii. Volvo si stanovilo za cieľ, že do roku 2025 budú polovicu produkcie aut tejto automobilky tvoriť elektromobily.

HOLANDSKO & FACEBOOK: Holandský súd nariadil Facebooku, aby odstránil zo svojej platformy podvodné investičné reklamy súvisiace s bitcoinami na základe žaloby, ktorú voči nemu vzniesol televízny producent John de Mole. Ten tvrdí, že podvodné reklamy na tejto sociálnej sieti zneužívali jeho meno v prospech propagácie falošných investícii do kryptomien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.