Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čína po spustení svojej kryptomeny neplánuje zrušiť papierové peniaze

Článok

Čína
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spustenie čínskej národnej kryptomeny kontrolovanej centrálnou bankou (PBoC) už nie je otázkou toho či, ale kedy. Medzitým však silneli špekulácie, že jej uvedenie na trh bude zároveň koncom papierových čínskych peňazí.

Minimálne v tomto momente však môžeme skonštatovať, že tieto špekulácie neboli pravdivé. Vedúci predstaviteľ Čínskej ľudovej banky (PbOC), ktorá zohráva v Číne úlohu centrálnej banky, Mu Changchun, poprel možnosť, že by bola papierová, teda fyzická verzia čínskeho juanu zrušená.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Vieme, že široká verejnosť chce zachovať čiastočnú anonymitu pomocou papierových peňazí a mincí. Dáme ľudom, ktorí to vyžadujú, anonymitu pri ich transakciách,” uviedol Changchun počas konferencie v Singapure. ,,Zároveň však udržíme rovnováhu medzi “kontrolovateľnou” anonymitou” a praním špinavých peňazí či financovaním terorizmu a tiež otázkami daní, online hazardných hier a akýchkoľvek elektronických trestných činov. Je to rovnováha, ktorú musíme udržať. To je náš cieľ.”

Čína medzitým prísne monitoruje finančnú oblasť. Používanie populárnych mobilných aplikácii s platobnými službami ako sú WeChat Pay či Alipay, je možné len po podstúpení rozsiahlych úkonov týkajúcich sa overenia totožnosti a donedávna boli dostupné len klientom, ktorí majú vedený účet v čínskej banke.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.