Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.7.): Binance, halving Litecoinu, problémy Tetheru a Libry?

Článok

Svet - kryptomeny
Svet - kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Binance oficiálne spustila „Binance 2.0” s margin tradingom

Najväčšia kryptoburza súčasnosti podľa denného objemu obchodov, Binance, oficiálne spustila svoju novú verziu s označením “Binance 2.0”, ktorej súčasťou je aj margin trading. Binance opisuje prechod do fázy “Binance 2.0” ako krok bližšie k tomu, aby nebola len spoľahlivým priestorom pre obchodovanie kryptomien pre retailových, teda malých investorov, ale aby bola čoraz atraktívnejšia aj pre inštitúcie. Viac sa dozviete v tomto článku.

Burza Binance oficiálne spustila „Binance 2.0” s margin tradingom

Halving môže byť šok pre minerov Litecoinu, tvrdí Charlie Lee

Tvorca Litecoinu (LTC), jednej z najstarších kryptomien, ktorá vznikla už v roku 2011, Charlie Lee, uviedol, že blížiaci  sa halving (delenie odmeny za vyťaženie bloku) môže byť pre ťažiarov tejto kryptomeny poriadny šok. V rozhovore pre austrálsku stránku o kryptomenách Mickey sa Lee včera zamyslel nad tým, aké môže mať halving naplánovaný na 8. augusta dôsledky pre celý ekosystém Litecoinu.  Ak vás táto téma zaujíma, otvorte si článok.

Halving môže byť šok pre minerov Litecoinu, tvrdí Charlie Lee

Hayes predpovedá zánik PayPalu. Banky budú mať tiež problém

Kryptomena Facebooku môže ohroziť centrálne a komerčné banky. PayPal nemá dokonca žiadnu budúcnosť. Aj takéto odvážne tvrdenia vyriekol CEO burzy BitMEX Arthur Hayes, ktorý bol v rozhovore pre taiwanskú spravodajskú sieť BlockTempo počas Asia BLockchain Summitu veľmi priamy. Libra, ktorú minulý mesiac predstavil Facebook s tým, že ju privedie na trh v budúcom roku, uňho vzbudzuje nadšenie a prikladá jej veľkú váhu. Viac sa dozviete tu.

Hayes predpovedá zánik PayPalu. Banky budú mať tiež problém

Libra sa pravdepodobne nedostane na thajský trh

Kryptomena Facebooku Libra môže mať problem so vstupom na thajský trh kvôli neistému právnemu postaveniu kryptomien v tejto krajine. Sumaporn Manason, ktorý má na starosti fiškálnu politiku krajiny, uviedol, že Libra nespadá ako kryptomena do žiadneho z miestnych finančných predpisov. ,,Kryptomeny nie sú v súlade so zákonom o menách Bank of Thailand, pretože nemajú vlastnosti zákonného platidla, tak ako to stanovuje zákon,” uviedol. Je teda možné, že Libra sa po Indii, čo je pre Facebook vôbec najväčší trh, nedostane do ďalšej krajiny, kde by mohla žať veľký úspech. Predpokladá sa, že Libru zakáže aj Čína a taktéto opatrenie urobí v rámci svojho pripravovaného zákona tiež Rusko formou prísnych regulácii.  (cointelegraph.com)

Tether má opäť problém, pôsobil v New Yorku?

Newyorská metropolitná Commercial Bank požiadala spoločnosť Tether, aby uzavrela svoje účty v banke, ktoré u nej založila približne pred pol rokom. ,,Metropolitná obchodná banka mala obmedzené podnikové účty s Tether Holdings LTC, iFINEX Inc a Digifinex Inc, všetky so zanedbateľnou aktivitou, a požiadala o uzatvorenie týchto účtov po menej ako 5 mesiacoch od ich otvorenia,” uviedol pre Cointelehraph hovorca banky. Ak sa vám javí táto informácia ako nepodstatná, musíme vám pripomenúť, že Tether doteraz tvrdil pred súdom v štáte new York, že v tomto americkom štáte nepôsobí. Účty vedené v newyorskej banke však túto skutočnosť vyvracajú. Generálna prokuratúra včera predložila takmer 30 dokumentov, ktoré preukazujú, že Bitfinex a Tether naozaj pôsobili a podnikali v New Yorku a teda žaloba generálnej prokuratúry voči Tetheru je legálna a oprávnená. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

SAMSUNG: Juhokórejský technologický gigant Samsung oznámil v rámci tlačovej správy, že na svojom webe zverejnil novú verziu softvéru Samsung Blockchain SDK, ktorý ponúka správu účtov a zálohovanie, uľahčenie platieb a digitálneho podpisu, úložisko Samsung Keystore pre súkromné kľúče a podporu cold wallets.

VISA: Globálny platobný procesor VISA oznámil svoju druhú investíciu do sektora kryptomien. Tentokrát investoval približne 40 miliónov dolárov do vývoja inštitucionálnej služby pre úschovu kryptomien Anchorage, ktorá predtým už získala dotáciu 17 miliónov dolárov od investičnej firmy Andreessen Horowitz.

FED & LIBRA: Jerome Powell, predseda Federálneho rezervného systému USA (FED) skonštatoval, že Facebook musí uspokojiť všetky požiadavky regulátorov v prípade svojej kryptomeny Libra. Najmä musí vyriešiť otázky týkajúce sa rizika prania špinavých peňazí. ,,Myslím si, že bez toho nemôže ísť vpred..,” upozornil.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.