Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.11.): Ethereum, Polkadot, DeFi či zmena vnímania Bitcoinu

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.    

Môže Polkadot ohroziť dominanciu Ethereum?

Medzi potenciálnych hlavných konkurentov Ethereum sa čoraz viac radí kryptomena Polkadot, ktorá patrí z pohľadu rastu svojej hodnoty medzi najväčších víťazov roku 2020. Popularita Polkadot rastie popri tom ako stúpa dopyt po decentralizovanom blockchaine, ktorý má schopnosť pokryť dopyt po vysokokapacitnom rýchlom škálovacom riešení pre smart kontrakty. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Depozitný kontrakt Ethereum 2.0 zatiaľ naplnil len 10% potrebnej kapacity. Stihne to?

Už minulý týždeň sme informovali, že započal odpočet do spustenia novej éry Ethereum 2.0. Stalo sa tak spustením tzv. depozitnej zmluvy, ktorá umožňuje uzamknúť ETH zo súčasného Ethereum blockchainu na ETH 2.0. Podmienkou pre spustenie „Ethereum 2.0 fázy 0” je, aby sa sedem dní pred 1. decembrom, teda do 24. novembra 2020, uzamklo skrz depozitnú zmluvu aspoň 524 288 ETH, čo je v čase písania tohto článku okolo 230 miliónov dolárov v ETH. V súčasnosti je však zatiaľ uzamknutých len okolo 53 000 ETH, teda približne 10% požadovanej hodnoty. Otázka teda znie, či sa to stihne. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

DeFi potrebuje viac, než ponúkne Ethereum 2.0, tvrdí Bankman-Fried

Zakladateľ a generálny riaditeľ kryptoburzy FZX Sam Bankman-Fried si myslí, že Ethereum nie je schopné absorbovať budúci dopyt po decentralizovanom financovaní (DeFi) a to dokonca ani po prechode na novú generáciu Ethereum 2.0. Bankman-Fried hovoril o tejto téme s Camilou Russo v rámci podcastu Defiant Podcast. Počas neho skonštatoval, že Ethereum v súčasnosti spomaľuje vývoj DeFi sektoru a pravdepodobne jediným spôsobom, ako tento problem vyriešiť, bude prechod na iné blockchainy. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Mempool je už takmer prázdny. Vyriešil to rast hashrate a pokles difficulty

Mempool bitocinu sa dostal na najnižšie hodnoty od polovice októbra vďaka tomu, že v predchádzajúcich dvoch dňoch výrazne stúpol hashrate siete, teda celková výpočtová sila vynaložená zo strany ťažiarov na ťažbu Bitcoinu. Nepotvrdených transakcií aj spomedzi tých, ktoré pre jeho preplnenie čakali na potvrdenie aj niekoľko dní, tak drasticky ubudlo. Rast hashrate po predchádzajúcom strmom páde povedie podľa všetkého k výraznému zvýšeniu mining difficulty, ktoré kleslo 3. novembra o takmer 17%, čo bol druhý najvyšší prepad obťažnosti ťažby za posledných 10 rokov. (cointelegraph.com)

Aj „austrálsky Trump” chválil Bitcoin. Jeho vnímanie sa mení, zdôraznil Saunders

Corey Bernardi, ktorý si získal od Sydney Morning Herald prezývku „austrálsky Donald Trump”, vo svojich tweetoch označil Bitocin ako aktívum, ktoré výrazne zosilňuje a pravdepodobne ide o verziu zlata určenú pre generáciu mileniálov. Bernardi týmito vyhláseniami prekvapil najmä z dôvodnou, že je známy svojimi konzervatívnymi názormi. Alex Saunders si myslí, že to len zdôrazňuje to, ako sa mení vnímanie Bitcoinu. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne