Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.7.): Bitcoin a ECB, CoinMarketCap, Goldman Sachs či Libra

Článok

bitcoin-euro
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

CoinMarketCap bude prinášať kvalitnejšie informácie o kryptomenách

Spoločnosť Crypto Briefing a aliancia Data Accountability and Transparency Alliance (DATA), ktorú vytvoril najnavštevovanejší kryptoportál CoinMarketCap, uzavreli partnerstvo, v rámci ktorého spustia nový zaujímavý projekt Simetri. Ten by mal byť navrhnutý tak, aby zaistil transparentnosť a overiteľné údaje z objednávkových kníh kryptomenových búrz a zmenárni a popri tom vedel poskytnúť aj hĺbkovú fundamentálnu analýzu a objektívne informácie o samotných kryptomenách. Viac sa dozviete v tomto článku.

CoinMarketCap bude prinášať kvalitnejšie informácie o kryptomenách

David Marcus z Facebooku ubezpečuje kongres, že budú ohľadom Libry spolupracovať

David Marcus, vedúci predstaviteľ Facebooku, pokiaľ ide o vývoj kryptomeny Libra a peňaženky Calibra, napísal list predsedníčke Výboru pre finančné služby USA Maxine Watersovej, ktorý sa týka blížiaceho sa verejného vypočutia pred Kongresom v súvislosti s avizovanou kryptomenou najväčšej digitálnej sociálnej siete.Marcus mal v liste Watersovú ubezpečiť, že dáva osobnú záruku toho, že Facebook podnikne všetky opatrenia, aby spustenie kryptomeny Libra prebehlo správnym a regulárnym spôsobom. Viac podrobností sa dočítate tu.

David Marcus z Facebooku ubezpečuje kongres, že budú ohľadom Libry spolupracovať

Goldman Sachs pravdepodobne buduje vlastný kryptoprojekt

Novovznikajúca pracovná pozícia u Goldman Sachs naznačuje, že gigant bankového sektora plánuje vyvíjať vlastnú digitálnu menu, alebo sa touto problematikou minimálne vážne zaoberať. Goldman Sachs totiž hľadá projektového manažéra pre digitálne aktíva pod záštitou programu GS Accelerate. Pracovná pozícia je určená pre človeka, ktorý vyvinie komplexnú roadmapu pre rozvoj distribuovaných informačných technológií (DLT) a podporí hlobové porozumenie relevantným produktom, technológiám a trhom. Medzi kľúčové vlastnosti tohto zamestnanca má patriť vášeň pre digitálne aktíva a technológiu blockchain, kapitálové trhy a regulácie týkajúce sa tejto oblasti. (cointelegraph.com)

Bude IRS žiadať dáta od Apple, Google či Microsoftu?

Americký daňový úrad (IRS) zvažuje, že bude od technologických gigantov vyžadovať informácie o aktivitách ich užívateľov, ktoré sa týkajú kryptomien. Táto informácia pochádza z prezentácie, ktorá sa začala šíriť internetom, no IRS oficiálne zatiaľ nepotvrdila, že ido jej dokument. Podľa zdieľaných dokumentov, ak sú pravdivé, IRS dúfa, že spoločnosti ako Apple, Google a Microsoft im budú môcť v prípade vyžiadania poskytnúť dáta o platiteľovi dane, ktoré by sa týkali informácií napríklad o tom, či si nesťahoval nejaké aplikácie, cez ktoré je možné platiť kryptomenami. (cointelegraph.com)

Európska centrálna banka nezvažuje použiť Bitcoin ako rezervnú menu

Európska centrálna banka musela v rámci pravidelnej ankety #AskECB“ na Twitteri čeliť zaujímavej otázke, či zvažuje možnosť, že použije Bitcoin ako rezervnú menu. Odpoveď na túto otázku sa však dala predpokladať. ECB uviedla, že to určite nemá v pláne. ,,Bitcoin nie je menou, je skôr aktívom a je veľmi volatilný,” napísali v odpovedi zástupcovia ECB citujúc svojho hlavného ekonóma Philipa Laneho. To sa pochopiteľne stretlo s kritikou časti kryptomunity, ktorá poukazovala napríklad na to, že kúpna sila eura od jeho zavedenia pred dvadsiatimi rokmi klesá a výsledky má horšie než Bitcoin, ktorý trpí dočasnými záchvevmi volatility. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

EBP: Česká republika, Taliansko a Švédsko budú budúci rok spoločne zdieľať predsedníctvo v asociácii European Blockchain Partnership. Dohodli sa na tom predstavitelia zastúpených krajín počas včerajšieho stretnutia v Bruseli. European Blockchain Partnership je subjekt podporovaný Európskou komisiou ako nástroj spolupráce medzi členskými krajinami pri výmene skúsenosti a odborných znalostí v technických a regulačných oblastiach týkajúcich sa tejto technológie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.