Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (1.8.): Altcoinová sezóna & prekvapivý rating bitcoinu

Článok

bitcoin-vs-altcoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Čína vydala nový rating kryptomien. Bitcoin mimo TOP10

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) publikovalo svoj najnovší ranking kryptomien. Ministerstvo zostavuje rebríček na základe troch hlavných faktorov – technológia, aplikácia (použiteľnosť) a kreativita. Najnovšie vydanie sleduje 37 kryptomien, teda o dve viac, než dvanáste, ktoré bolo zverejnené koncom mája. Nováčikmi v poradí sú Cosmos a Zilliqa. Viac o novom čínskom ratingu, ktorý určite nepoteší fanúšikov bitcoinu, sa dozviete v tomto našom článku.

Čína vydala nový rating kryptomien. Bitcoin chýba v TOP10

Shiff označil bitcoin za náboženstvo, Pompliano ho nepresvedčil

Včera sa na CNBC Africa konal dlho očakávaný rozhovor medzi propagátorom bitcoinu a spoluzakladateľom Morgan Creek Digital Anthonym Pomplianom a uznávaným investorom do zlata Petrom Schiffom, ktorý bitcoin dlhodobo spochybňuje.

Dá sa povedať, že napriek zaujímavej diskusii sa Pomplianovi nepodarilo Shiffa presvedčiť, že bitcoin má reálnu hodnotu. Schiff na záver uviedol, že z bitcoinu sa stalo niečo ako náboženstvo, v rámci ktorého sú jeho investori zaslepení. ,,Keď ste v bubline, nevidíte bublinu,” skonštatoval a dodal, že bitcoin preňho stále nemá žiadnu hodnotu. (cointelegraph.com)

Zhao o altcoinovej sezóne

V čase, kedy je dominancia bitcoinu na trhu s kryptomenami opäť na úrovni 65% a mnohé altcoiny sú voči svojim rekordným hodnotám v strate vyše 90%, sa k možnej budúcej altcoinovej sezóne vyjadril šéf burzy Binance Changpeng Zhao. ,,Rozdiel medzi altcoinovou sezónou v roku 2017 a tou, ktorá príde najbližšie, je v tom, že v tej novej to nebude len o whitepaperoch. Projekty ďalšej altcoinovej sezóny budú mať produkty a užívateľov. Stále pôjde o rizikovú investíciu, avšak tento priemysel je už omnoho zdravší,” napísal na Twitteri. (twitter.com)

Vyťažených už bolo 85% všetkých bitcoinov, mnohé sú navždy stratené

Počet vyťažených bitcoinov dnes dosiahol 85% celkového počtu, ktorý bude kedy existovať, teda 21 miliónov. Znamená to, že na ďalších 120 rokov zostáva vyťažiť už len približne 3,15 milióna nových BTC. V súčasnosti je vyťažených už niečo okolo 17 850 000 BTC. Mnohé z týchto bitcoinov sú však považované za nenávratne stratené. Viac o tejto téme sa dočítate v tomto článku.  

EHSV o blockchaine: Zapojenie občianskej spoločnosti je nevyhnutné

Európsky hospodársky a sociálny výbor (EHSV) vo svojej novej správe tvrdí, že je potrebné zabezpečiť také opatrenia, ktoré umožnia využitie technológie blockchainu pre všetkých.  EHSV uznalo širokú škálu možnosti využitia blockchainu, popri čom spomenula veľký záujem o jeho využitie v oblastiach ako sú sociálne hospodárstvo, digitalizácia, overiteľné kvalifikácie a diplomy a ďalšie. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Rýchle správy

SPANKCHAIN: Zábavná decentralizovaná platforma pre dospelých SpankChain postavená na Ethereum spustila do prevádzky vlastný procesor pre spracovanie kryptomenových platieb, ktorý podporuje platby BTC, ETH, LTC, Zcash či Monero.

KRAKEN: Kryptoburza Kraken uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Interchange, ktorá sa zameriava  na poskytovanie účtovných služieb pre inštitucionálnych investorov do kryptomien.

HOUBI & TEZOS: Kryptopeňaženka Houbi Wallet podporí natívny token Tezos (XTZ). Ide tak o ďalšiu pozitívnu správu pre Tezos v tomto týždni. Len včera sme vás informovali, že Tezos zalistuje aj burza Coinbase Pro.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.