Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (1.10.): trading Bitcoinu, EOS a pokuta, Binance & Tron

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Pravidlo 10 dní: Varovanie pred emocionálnym tradingom Bitcoinu

Spoluzakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee, ktorý je azda najčastejším komentátorom bitcoinu pre CNBC, upozornil na pravidlo 10 dní, kedy Bitcon dosahuje v roku najväčšie zisky. Zaujímať by malo najmä aktívnych obchodníkov a traderov, ktorí obchodujú pod vplyvom emócii. Trafiť týchto 10 dní totiž vôbec nie je jednoduché. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pozor na pravidlo 10 dní! Lee varuje pred emocionálnym tradingom Bitcoinu

SEC sa dohodla s Block.One na výške pokuty za ICO EOSu

Spoločnosť Block.one sa dohodla s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) na výške pokuty, ktorú zaplatí za realizáciu neregistrovanej počiatočnej ponuky mincí (ICO), ktorá bola posúdená ako predaj neregistrovaných cenných papierov. Spoločnosť stojaca za kryptomenou EOS, na ktorej vývoj získala peniaze práve skrz toto ICO, zaplatí napokon pokutu 24 miliónov dolárov, no neočakáva sa, že by jej to malo výrazne uškodiť. V rámci počiatočnej ponuky tokenov EOSu totiž vyzbierala na rozvoj tohto blockchainu až 4,1 miliardy dolárov. (theblockcrypto.com)

Ktoré kryptomeny sú cenné papiere?

Popredné americké spoločnosti zo sektora kryptomien Coinbase a Kraken sa dohodli na partnerstve za účelom aplikovať spoločný systém posudzovania toho, ktoré digitálne aktíva je možné považovať za cenné papiere a ktoré nie. Kryptomeny, ktoré možno chápať ako cenné papiere, musia spĺňať omnoho prísnejšie regulačné pravidlá a nemožno ponúkať ich obchodovanie bez prísneho dohľadu regulátorov. Naopak tie, u ktorých to možno vylúčiť, by mali byť tohto regulačného tlaku očistené. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.  

Ktoré kryptomeny sú cenné papiere? Coinbase a Kraken to idú zistiť

Binance ja najväčším superreprezentantom Tronu

Najväčšia svetová kryptozmenáreň Binance sa stala najlepšie hodnoteným „super reprezentantom” ekosystému kryptomeny Tron (TRX). Binance získala viac ako 12 miliárd hlasov, kým blockchain komunita Sesamesed.org skončila druhá a BeatzCoin, za ktorou stojí samotný Tron, tretia. Super reprezentanti Tron zohrávajú kľúčovú úlohu pri riadení celého ekosystému, nakoľko ich úlohou je zabezpečovanie generovania nových blokov a potvrdzovania transakcií. Tronu je tento systém častokrát vyčítaný, pretože je považovaný za mimoriadne centralizovaný. Binance medzitým uviedla, že bude podporovať staking TRX priamo na svojej platforme.  (cointelegraph.com)

Rýchle správy

MINING: Marshall Long, ktorý patrí medzi prvých bitcoinových ťažiarov, informoval, že v pondelok malo požiar veľké dátové centrum pre ťažbu bitcoinu Innosilicon. Podrobnosti o požiari zostávajú nejasné a objavujú sa aj správy, že stroje pokračovali v ťažbe napriek veľkému požiaru.

ETHEREUM: Smart kontrakt FairWin, ktorý bol považovaný za najväčšiu Ponzi schému na blockchaine Ethereum, v podstate prestal existovať. Kým pred 10 dňami bola jeho bilancia 49 518 ETH, aktuálne je na nule. Zatiaľ nie je jasné, či smart kontrakt uzavrel jej vlastník.

BINANCE.US: Americká verzia burzy Binance, Binance.US, odteraz umožňuje registráciu aj rezidentom Puerto Rico, ktorý budú mať na platforme vytvorené rovnaké podmienky ako Američania.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.