Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kanadské Bitcoin ETF zažíva veľkú akumuláciu – nové ATH je na svete!

Článok

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Napriek tomu, že bitcoin zažil v máji výraznú cenovú korekciu, počas ktorej našiel svoje dočasné dno okolo úrovne 23 800 USD, inštitucionálni investori zatiaľ dôveru v najznámejšiu kryptomenu nestrácajú. Vyplýva to nielen z posledného reportu CoinShares ale aj z dát Purpose Bitcoin ETF.

Kým v USA Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zatiaľ neschválila ani jedno spotové Bitcoin ETF, v Kanade je ich už niekoľko, pričom u toho najväčšieho od firmy Purpose Bitcoin ETF, ktoré bolo spustené vo februári 2021, sledujeme v posledných týždňoch zaujímavú aktivitu.

Podľa dát onchain analytickej platformy Glassnode, na ktoré upozornil Jan Wustenfeld, totiž dochádza u tohto ETF k výraznej akumulácii nových BTC, čím sa celková bilancia Purpose Bitcoin ETF dostala na nové rekordné levely v podobe držby 43 701,7 BTC.

Pozoruhodné je, že k výraznej akumulácii BTC k tomuto ETF došlo najmä v posledných dňoch. Postupne od minulej stredy do utorka pribudlo do tohto fondu 752 BTC, 2060 BTC, 1820 BTC, 6 BTC a 2 780 BTC.

https://twitter.com/JanWues/status/1531949071019147269

Vďaka týmto výrazným prílivom bolo prekonané predošlé ATH tohto fondu, ktoré bolo na úrovni 42 480 BTC a datovalo sa obdobiu pred veľkým májovým prepadom ceny BTC po crashi kryptomeny LUNA a stablecoinu UST. Skutočnosť, že aktuálne dochádza k novej akumulácii BTC a vytvoreniu nových maxím teda môže naznačovať, že inštitucionálni investori v Kanade (nemusí ísť len o kanadských klientov) oživujú svoj záujem o tento druh investície do BTC. Všeobecne však zostáva nálada na trhu s kryptomenami podobne ako na globálnych trhoch veľmi opatrná.

Záujem o kryptofondy ožil – Ethereum však ide stále opačným smerom

Čo je to Bitcoin ETF?

Bitcoin ETF je investičný produkt, ktorý je zaujímavý najmä pre investorov, ktorí chcú regulovaným spôsobom investovať do BTC bez potreby jeho priameho držania (privátnych kľúčov). Fond je priamo krytý podkladovými aktívami, teda bitcoinami v držbe emitenta ETF, čiže v tomto prípade firmy Purpose.

ETF na rozdiel napríklad od privátneho fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) je otvoreným fondom, pri ktorom neexistuje žiadna fixácia a tiež na rozdiel od GBTC je spojené s výrazne nižšími prevádzkovými nákladmi. Aj preto chce Grayscale svoje GBTC, ktoré je kryté vyše 650 00 BTC, konvertovať na Bitcoin ETF, pričom jej žiadosť na americkej SEC musí spoznať finálny verdikt do 6. júla 2022.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.