Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem o kryptofondy ožil – Ethereum však ide stále opačným smerom

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomenové fondy sa v minulom pracovnom týždni vrátili na pozitívnu trajektóriu, keď zaznamenali príliv kapitálu v hodnote 87,4 miliónov dolárov.

Spoločnosť Coinshares vždy v úvode  týždňa zverejňuje výsledky najsledovanejších kryptomenových fondov Grayscale, Coinshares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProSharesETC Group. Z najnovšieho reportu vyplýva, že investori v konečnom zúčtovaní v minulom pracovnom týždni začínajúcom 23. májom naliali do kryptomien 87,4 miliónov dolárov. Stalo sa tak len týždeň po tom ako akreditovaných investorov ovplyvnila panika na trhu s kryptomenami a z kryptofondov medzi 16. až 20. májom vytiahli v konečnej bilancii 141 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V minulom pracovnom týždni bol najväčší záujem o fondy spojené s Bitcoinom, do ktorých naprúdilo 69,4 miliónov dolárov. Okrem toho 20 miliónov dolárov išlo do fondov Algorand, 4,8 miliónov dolárov do koša rôznych digitálnych aktív a 1,8 miliónov dolárov do fondov spojených s kryptomenou Solana.

Na opačnej strane barikády skončilo opäť Ethereum (ETH) a jeho fondy, ktoré zaznamenali odliv ďalších 11,6 miliónov USD, čím pokračujú v negatívnom trende od úvodu roka, keďže z nich od 2. januára ubudlo už 250 miliónov dolárov. Pre ilustráciu do bitcoinových fondov za rovnaký čas pribudlo 369 miliónov USD.

Hoci záujem o bitcoinové fondy sa v uplynulom týždni obnovil, súčasná celková spravovaná bilancia bitcoiu týmito fondmi (AUM) je stále na najnižšej úrovni od júla 2021, čo vykresľuje súčasnú opatrnú náladu na trhu s kryptomenami aj u inštitucionálnych investorov.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.