Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Je Bitcoin v bearmarkete? Ki Young Ju a Kruger si myslia, že áno

Článok

Medveď
Pixabay.com

Včera sme vás informovali, že analytik PlanB, autor známeho S2F modelu, zostáva veľkým optimistom a verí, že aj v prípad najhoršieho možného scenára Bitcoin do konca roka prekoná cenu 135 tisíc amerických dolárov. Výrazne inak a menej pozitívne to však vidia iní častokrát zmieňovaní trhoví analytici.

Šéf on-chain analytickej platformy CryptoQuant Ki-Young Ju – hoci veľmi nerád – priznal, že sa prikláňa k téze, že Bitcoin vstúpil do medvedieho trhu. Poukázal pri tom na skutočnosť, že veľkí investori známi ako veľryby, posielajú naozaj vo veľkom svoje bitcoiny na burzy. ,,Nenávidím, že to musím napísať, ale bearmarket je potvrdený.“

Pre portál DeCrypt k tomu doplnil, že z historického pohľadu sú obdobia, kedy prevláda trend prílivu bitcoinov od veľrýb na burzy, medvedie. Naznačil však, že možno existuje ešte nádej na finálny zvrat: ,,Možno pôjde skôr o sériu korekcií, ktorá bude trvať niekoľko týždňov.”

Skeptický pre nasledujúce obdobie je aj analytik Alex Kruger, ktorý portálu DeCrypt potvrdil, že súčasný stav možno označiť za obdobie medvedieho trhu, hoci dodal, že neexistuje jasná definícia toho, čo je potvrdením takéhoto neželaného trendu.

Pedro Febrero, ktorý je vedúcim blockchain spoločnosti RealVefr a analytik Quantum Economics, upozornil ,že je ešte príliš skoro na definitívne závery. ,,Nemyslím si to (že je medvedí trh). Aspoň zatiaľ nie. Dajme tomu ešte pár týždňov a uvidíme.”

Mat Aaron, ktorý je spoluzakladateľom UniWhales, naznačil, že kryptomenový trh by mohol upustiť svoje zaužívané správanie takzvaných štvorročných cyklov, ktoré sú späté s obdobím bitcoinoveho halvingu. Myslí si, že súčasná adopcia kryptomien pripomína obdobie skoré obdobie adopcie internetu a preto je veľmi ťažké odhadnúť, akým smerom sa bude trh uberať z krátkodobého hľadiska. ,,Sme zvyknutí, že tento trh prudko stúpa aj klesá – má extrémnu volatilitu. Ak sa však pozriete na rast internetu po roku 2021, kedy si ho osvojili v reálom svete, máme k tomu bližšie než kedykoľvek predtým. Možno to bude skôr tak, že budeme stúpať postupne. Rok čo rok.”

Predošlý medvedí trh bitcoinu mal dlhé trvanie – prakticky od úvodu roka 2018 až do druhej polovice roka 2020, kedy Bitcoin prekonal svoje predošlé cenové maximum z 17. Decembra 2017. Pojem medvedieho trhu je preto v kryptokomunite spätný s dlhým obdobím veľkých cenových korekcií, ktoré môže trvať aj roky. Nutné je však dodať, že ak sa súčasný býčí trh naozaj skončil, tak sa skončil úplne odlišným spôsobom než tie predošlé – boli totiž porušené takmer všetky „pravidlá” špecifické pre vyvrcholenie predošlých rastových cyklov. To naznačuje, že ak sa naozaj potvrdí medvedí trh, ani ten nemusí byť podobný tým predošlým. Kryptomeny sú jednoducho v inej pozícií než v rokoch 2014 či 2018.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne