Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PlanB: Bitcoin v najhoršom prípade dosiahne koncom roka cenu 135 000 USD

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kým kryptotrhom máva neistota, ktorú podčiarkujú čerstvé správy z Číny o ďalšom obmedzení ťažby Bitcoinu v tejto oblasti, jedným z analytikov, ktorí zostávajú extréme optimistický je autor známeho Stock2Flow (S2F) modelu PlanB. Ten dokonca označil za najhorší možný scenár pre Bitcoin na konci tohto roka cenu 135 000 dolárov.

PlanB si získal popularitu vďaka modelu Stock2Flow, ktorý historicky veľmi presne predikuje budúcu cenu Bitcoinu. Hoci tento model nemôže poslúžiť na krátkodobé investície, ak sa pozriete na jeho úspešnosť v priebehu mesiacov či rokov, je zatiaľ zrejmé, že cena veľmi dobre kopíruje jeho “nastavenie”. V súčasnosti je však po dlhej dobe od predpokladanej ceny vzdialený výraznejšie, než to býva bežné, čo vynára otázniky, či model stále “funguje”, alebo sa stáva neplatným.

PlanB je ale presvedčený, že všetko ide podľa plánu. Svoju najnovšiu predikciu publikoval len včera – teda v nedeľu 20. júna, keď skonštatoval: ,,Bitcoin je pod 34 tisíc dolármi, ovplyvnený FUDom od Elona Muska ohľadom spotreby energie a čínskym pozastavením ťažby. Je tu aj viac fundamentálnych dôvodov prečo sledujeme oslabenie v júni a možno uvidíme aj v júli. Môj odhad najhoršieho scenáru postavený na onchain dátach je, že v auguste bude cena nad 47 tisícmi dolárov, v septembri nad 43 tisícmi dolárov, v októbri nad 63 tisícmi dolárov, v novembri nad 98 tisícmi dolárov a v decembri nad 135 tisícmi dolárov.”

PlanB zároveň upozornil, že tieto cenové odhady sú vraj “najhorším možným scenárom“. V prípade toho naopak najoptimistickejšieho scenára – tiež založeného na jeho S2F modeloch, pôjde cena až k hodnote 450 tisíc USD.

Upozornenie: Hoci model od PlanB v minulosti vychádzal, investori by sa rozhodne nemali riadiť len odporučením od jedného analytika. Urobte si vlastný prieskum a neinvestuje viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Iní to vidia skeptickejšie

Omnoho skeptickejší sú iní analytici. Populárny trader Josh Rager uviedol, že cena 64 500 dolárov, ktorú dosiahol Bitcoin v tomto bullrune, bola jeho maximom a nove ATH príde až v budúcom cykle.

Ďalší prepad ceny očakáva tentokrát aj autor knihy “Bohatý otec, chudobný otec” Robert Kiyosaki, ktorý informoval, že “nákupku“ na Bitcoin má nastavenú na cene 24 000 dolárov. To bude podľa jeho názoru ideálna cena, za ktorú sa oplatí Bitcoin kúpiť. Investorom okrem toho odporúča, aby kupovali ďalšie zlato a striebro a odkazuje: ,,Najväčšia bublina v histórii ľudstva sa stáva čoraz väčšia”. Kiyosaki tým odkazuje na bezprecedentne “tlačenie” nových peňazí, čo vedie k znehodnocovaniu dolára a rastu inflácie. Bitcoin, zlato a striebro dlhodobo považuje ako najlepší hedge voči týmto vplyvom. Kým zlato označil za božie peniaze, o Bitcoine hovorí ako o peniazoch ľudí.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne