Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jack Dorsey verí, že Bitcoin pomôže k svetovému mieru

Článok

Jack Dorsey
YouTube The B Word

Po udalosti “The B Word“ venovanej Bitcoinu a jeho inštitucionálnej adopcii sa svetové média podľa očakávaní venovali najmä vyjadreniam najväčšej celebrity tejto diskusie Elona Muska, no zaujímavé myšlienky o najznámejšej kryptomene povedal aj jeden zo spoluorganizátorov akcie Jack Dorsey, ktorý je dlhoročným fanúšikom BTC.

Jack Dorsey, ktorý je známy ako veľký filantrop, založil najprv jednu z najpopulárnejších sociálnych sieti Twitter a následne aj úspešnú platobnú spoločnosť Square, ktorá má vo svojej súvahe aj 8 027 BTC v súčasnej hodnote okolo 250 miliónov dolárov. Dorsey je zároveň známy ako bitcoinový maximalista, ktorý tvrdí, že hneď ako pochopil Bitcoin, začal ho vnímať ako niečo absolútne revolučné.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Počas diskusie s Elonom Muskom, Cathie Woodovou z Ark Investments a ďalšími zaujímavými hosťami povedal o Bitcoine myšlienky, ktoré sa niekomu môžu zdať možno až absurdné. Verí totiž, že Bitcoin je cesta k svetovému mieru.

,,Dúfam, že (Bitcoin) vytvára svetový mier alebo pomáha vytvoriť svetový mier. Môže to znieť trochu smiešne, ale ak sa opravíte tú základnú úroveň, zlepší sa aj všetko nad ňou. Je to beh na dlhú trať, ale moja viera je, že pomáha mieru,“ uviedol CEO Twitteru s Square.

Jack Dorsey tým podľa všetkého poukazoval na to, že decentralizované peniaze, ktoré sú v rukách celej komunity a neexistuje možnosť menenia ich základov konkrétnymi entitami (centrálnymi bodmi) je niečo tak revolučné, že to dokáže férovejšie prerozdelenie moci.

Dorsey počas diskusie taktiež zopakoval svoju dlhodobú predikciu, že z Bitcoinu sa stanú hlavné peniaze internetu. Je ho firma Square tomu chce sama prispieť konkrétnymi krokmi. Nedávno potvrdila, že začala pracovať na hardvérovej peňaženke pre Bitcoin, ktorá  má urýchliť jeho mainstreamovú adopciu. Square zároveň v spolupráci s Blockstream rozbieha projekt ťažby Bitcoinu za využitia výhradne zelenej energie – teda takej, ktorá nijakým spôsobom neškodí prírode.

Téma zelenej ťažby BTC bola taktiež predmetom debaty. Elon Musk poznamenal, že situácia sa vyvíja správnym smerom a preto by mohla jeho spoločnosť Tesla obnoviť prijímanie platieb Bitcoinom. Tomu čo počas “The B Word“ hovoril samotný Elon Musk sme sa venovali v tomto článku.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.