Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elon Musk bude už zajtra hovoriť o Bitcoine s Jackom Dorseym či Adamom Backom

Článok

Musk, Back, Dorsey
The B Word

Elon Musk sa už zajtra zúčastni diskusie o Bitcoine v rámci akcie “The B Word”. Ide o podujatie, ktorého cieľom je “dymestifikovať a destigmatizovať” hlavný príbeh o Bitcoine, vyvrátiť mýty o BTC, ktoré škodia jeho povesti (najmä pokiaľ ide o spôsob jeho (ne)ekologickej ťažby) a tiež zvýšiť povedomie inštitúcii o tom, ako doňho môžu investovať. Téma inštitucionálnej adopcie BTC by mala byť vôbec hlavným topicom celého podujatia.

Akcia “The B Word” sa uskutoční 21. júla, pričom okrem kontroverznej kryptopostavy, no zároveň rešpektovaného podnikateľa a vedca Elona Muska sa jej zúčastnia aj:

  • Jack Dorsey, zakladateľ a šéf firiem Twitter a Square
  • Catiehe Woodová, zakladateľka a CEO investičného giganta Ark Invest
  • John Newbery, riaditeľ Brink
  • Adam Back, spoluzakladateľ a CEO Blockstream
  • Lyn Alden, zakladateľka Lyn Alden Investment Strategy
  • Nic Carter, zakladateľ Castle Island Ventures a spoluzakladateľ Coin Metrics

Repertoár mimoriadne zaujímavých hostí sľubuje zaujímavú diskusiu, no pochopiteľne najväčšia pozornosť sa bude sústrediť na vyjadrenia Elona Muska, ktorý ako sa zatiaľ zdá by mohol byť pred debatou v pozícii akéhosi najväčišeho kritika Bitcoinu, respektíve v úlohe akejsi “umiernenej opozície”. Musk, hoci jeho Tesla aj vďaka nemu investovala do BTC 1,5 miliardy dolárov, na rozdiel od ostatných hostí totiž kritizuje neekologický spôsob jeho ťažby či zlé škálovanie, čo dokonca mohlo z časti pre jeho silný mainstreamový vplyv ovplyvniť aj samotnú cenu Bitcoinu. Známy vizionár je taktiež veľkým propagátorom meme kryptomeny Dogecoin, ktorá je v bitcoinovej komunite skôr na smiech, než aby si v nej budovala aspoň patričnú dávku rešpektu.

Otázne teda je, ako bude Elon Musk reagovať na argumenty ostatných hostí týkajúcich sa témy ťažby BTC a toho, či v konečnom dôsledku nemôže Bitcoin ako taký prispieť k rozvoju ekologickejšej produkcie energie ako takej.

Nutné je poznamenať, že Musk na rozdiel od väčšiny ostatných pozvaných hostí nie je považovaný za odborníka na Bitcoin, no jeho názory sú mimoriadne sledované najmä bežnou investorskou komunitou vďaka čaru, ktoré si okolo seba tento vizionár rokmi vybudoval. Či už totiž bitcoineri totiž chcú, alebo nie, ide o človeka, ktorý plánuje poslať ľudí na Mars (čo zdá sa nie je len utópia) a tak jeho slová stále rešpektuje viac než dostatok ľudí.

Ako teda dopadne diskusia Elona Muska s rešpektovanými bitcoinovými maximalistami typu Jack Dorsey či Adam Back? Určite sa o o tom dočítate v nasledujúcich dňoch aj na našom webe Kryptonovinky.sk.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne