Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie vyberajú peniaze z Bitcoinu. O Ethereum však majú záujem

Článok

Bitcoin Ethereum
Pixabay.com

Čerstvé dáta spoločnosti Coinshares, ktorá vždy v úvode týždňa uverejňuje výsledky najznámejších kryptofondov, naznačujú že záujem inštitucionálnych investorov o Bitcoin (BTC) prudko klesá. Altcoiny na čele s Ethereum (ETH) sa však držia.

Coinshares vo svojich reportoch informuje o výsledkoch kryptomenových fondov Grayscale, 3iQ, 21Shares, Bitwise, ETC issuance, Purpose a tiež svojho vlastného fondu. Vyplýva z nich, že za predošlý týždeň investori konali takto:

  • bitcoinových fondov bol vybraný kapitál v hodnote 141,4 milióna dolárov. Pokračuje tak trend odlivu kapitálu. Pred 2 týždňami vybrali investori 4 milióny dolárov a pred tromi týždňami 110,9 milióna dolárov. 141,4 milióna USD je žiaľ nový negatívny rekord.
  • Do Ethereum bolo investovaných ďalších 33 miliónov dolárov. Pokračuje tak pozitívny trend, keďže pred 2 týždňami prišli do ETH fondov investície v hodnote 46,8 milióna USD
  • Do Cardano sa nalialo 4,5 milióna dolárov – trend je taktiež pozitívny, nakoľko v predošlých dvoch reportoch bolo do ADA investovaných 10 miliónov USD respektíve 5,2 milióna USD.
  • Záujem bol aj o XRP – investície za posledný týždeň predstavovali 7 miliónov, čím prekonali záujem spred dvoch týždňov v podobe 4,5 milióna dolárov

Dlhodobé čísla vyzerajú lepšie

Coinshares v reporte upozornil, že hoci súčasný odliv kapitálu z bitconových fondov nevyzerá dobre, pri pohľade na štatistiky od úvodu roka 2021 stále platí, že súčasné odlivy, ku ktorým došlo hlavne v máji, predstavujú len menej než desatinu dolárovej hodnoty všetkých prílivov (8,3% z čistého prílivu kapitálu do BTC fondov). Do BTC fondov totiž od úvodu roka 2021 naprúdilo celkovo až 4,2 miliardy dolárov.

Dôležité je poznamenať, že podľa Coinshares sú súčasné odlivy z percentuálneho hľadiska stále výrazne nižšie, než odlivy z kryptofondov v úvode roka 2018, kedy praskla predošlá bitcoinová bubina po bullrune 2017.

Coinshares rozširuje portfólio svojich ETP

Hoci záujem inštitúcii o kryptofondy zamerané na Bitcoin v posledných týždňoch výrazne klesá, spoločnosť Coinshares rozširuje investičné možnosti pre potenciálnych zákazníkov aj do ďalších krajín. Včera oznámila, že na nemeckej burze Deutsche Boerxe Xetra môžu investori po novom investovať do ich Bitcoin ETP, Ethereum ETP a Litecoin ETP, ktoré sú 100% kryté podkladovým aktívom.

CoinShares je európska spoločnosť, ktorá svoje fondy ponúka už v 11 rôznych krajinách vrátane Talianska, Rakúska, Belgicka, Luxemburska, španielska, Francúzska, Dánska, Fínska či práve Nemecka. Podľa tlačovej správy z pondelka má v správe kryptomeny v hodnote vyše 380 miliónov dolárov.

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.