Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Hack peňaženiek Solana – straty sa (zatiaľ) odhadujú do 5 miliónov dolárov

Článok

hack
Zdroj: Unsplash.com

Hack kryptomenových peňaženiek budovaných pre blockchain Solana viedol podľa najnovších správ ku krádeži tokenov v minimálnej hodnote 4,5 miliónov dolárov, hoci odhady a počet napadnutých peňaženiek sa podľa zdrojov mierne líšia.

Väčšina informácii smeruje k téze, že primárnym cieľom útokov sa stali softvérové peňaženky Slope. ,,Zdá sa, že dotknuté adresy boli v jednom okamžiku vytvorené, importované alebo použité v aplikáciách mobilných peňaženiek Slope. Tento exploit bol izolovaný na jednu peňaženku na Solana a hardvérové peňaženky, ktoré používali Slope, zostali bezpečné,“ uviedol oficiálny Twitter účet kryptomeny Solana.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tvorcovia softvérovej peňaženky Slope potvrdili, že došlo k hacku spojeného s ich softvérom, no detaily zatiaľ neprezradili. Firma rovnako tak neprevzala zodpovednosť za tieto útoky. ,,Máme nejaké hypotézy o povahe útoku, ale ešte nič nie je isté. Cítime bolesť komunity a nie sme voči nej imúnni. Mnoho našich vlastných zamestnancov a ich peňaženiek sa stalo obeťou tohto útoku,“ uviedla spoločnosť.

Podľa Solana Status malo byť napadnutých okolo 8000 unikátnych peňaženiek, z ktorých mali zmiznúť kryptomeny v hodnote minimálne 4,46 miliónov dolárov.

Útok začal v utorok večer a doteraz nie je úplne jasné, akým spôsobom bol realizovaný. Nakoľko zmiznutie kryptomien hlásili aj používatelia iných peňaženiek vrátane Trust Wallet či Phantom, začalo sa špekulovať o tom, že hackerom sa nepodarilo napadnúť len smart kontrakty alebo softvér Slope, ale priamo sa dostáť k privátnym kľúčom. To otvára debatu o tom, či bezpečnostná chyba nesúvisí priamo s blockchainom Solana, čo však zatiaľ nebolo potvrdené.

Aktuálne odporučenie pre používateľov softvérových peňaženiek na Solana znie vygenerovať si nové peňaženky s novými privátnymi kľúčmi a previesť tam svoje aktíva. Ideálnym riešením je na to použiť hardvérovú peňaženku, ktoré sú voči týmto typom útoku imúnne.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.