Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Gigant Rothschild oznámil veľkú investíciu do Ethereum

Článok

Etheruem
pixabay.com

Chicagská investičná spoločnosť Rothschild Investment Corporation  oznámila, že nedávno investovala cez Grayscale Investments do Ethereum Trust, čiže do akcii viazaných na kryptomenu Ethereum (ETH). Rozšírila tak svoje portfólio investícii do kryptomien, v ktorom aktuálne Ethereum dominuje.

Spoločnosť založená už v roku 1908 oznámila, že od Grayscale v prvom kvartáli 2021 kúpila 265 302 podielov v Ethereum Trust, čím sa vyšplhala hodnota týchto aktív k 31. marcu 2021 na 4,75 milióna dolárov.

Okrem toho navýšili svoj podiel v Grayscale Bitcoin Trust o necelých 8000 GBTC na súčasných 38 346 GBTC, čo popredstavovalo ku koncu kvartálu hodnotu 1,921 milióna dolárov.

Už 113-ročná spoločnosť Rotschild je jednou z prvých inštitucionálnych správcov aktív, ktoré si budujú silnú expozíciu voči dvojke na trhu s kryptomenami Ethereum. Táto správa prišla  v rovnaký deň ako Ethereum vytvorilo nové historické maximum nad úrovňou 2500 dolárov a realizovalo dlhoočakávaný hardfork Berlin, o ktorom sme písali v tomto článku.

Ethereum: Hard fork Berlin, problémy ale aj nové ATH nad $2500

Zdroj: coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne