Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fidelity podľa Wall Street Journal chystá veľké bitcoinové oznámenie

Článok

BTC Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Správcovský gigant Fidelity Assset Management podľainformácii Wall Street Journal zvažuje sprístupniť možnosť investície do Bitcoinu (BTC) aj svojej retailovej klientele.

Fidelity, ktorý spravuje viac ako 34,4 miliónov maloobchodných účtov a patrí medzi najväčšie správcovské fondy na svete, premýšľa, že skrz svoju mobilnú investičnú aplikáciu sprístupní práve týmto menším retailovým klientom jednoduchú akvizíciu BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Špekuláciu z dielne Wall Street Journal následne ešte viac rozvíril Michael Novogratz, CEO investičnej banky Galaxy Digital, ktorý na fóre SALT v New Yorku priznal, že naozaj počul o týchto plánoch.

,,Malý vtáčik  v mojom uchu mi povedal, že Fidelity čoskoro presunie svojich maloobchodných zákazníkov do kryptomien. Dúfam, že mal pravdu,” vyhlásil.

O spoločnosti Fidelity je známe, že je pro-bitcoinová, čo potvrdili aj správy z apríla, podľa ktorých plánuje priniesť Američanom možnosť šetrenia si na dôchodok v bitcoine skrz sporiace účty s označením 401(k), ktoré by umožnili zahrnúť BTC do dôchodkového plánu až do 20%.

Bitcoin súčasťou penzijného plánu – Fidelity predstavuje v USA veľkú novinku

Fidelity rovnako tak žiadala (neúspešne) o schválenie spotového Bitcoin ETF, alebo sa zviditeľnila v bitcoinovej komunite tvrdením jej riaditeľa pre globálne makro Jurriena Timmera, ktorý vyhlásil, že v roku 2038 môže stáť BTC až 1 miliardu dolárov (áno miliardu, nie milión).

Ak by sa chýry o nových plánoch Fidelity v súvislosti s BTC potvrdili, išlo by len o ďalší dôkaz rastúcej inštitucionálnej adopcie najväčšej kryptomeny u amerických finančných inštitúcii. Nedávno totiž ešte väčší gigant – vôbec najväčší správca aktív na svete BlackRock (drží aktíva v hodnote vyše 10 biliónov dolárov) oznámil spustenie prvého privátneho bitcoinového fondu.

Obrovská správa? Bitcoin si „adoptoval“ BlackRock – prináša jeho spotovú expozíciu inštitúciám

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.