Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin súčasťou penzijného plánu – Fidelity predstavuje v USA veľkú novinku

Článok

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Poskytovateľ penzijného dôchodkového plánu správcovský gigant Fidelity Investments plánuje umožniť držiteľom penzijných sporiacich účtov s označením 401(k) priamu investíciu do bitcoinu (BTC).

Nový bitcoinový penzijný investičný plán, ktorý by mal byť spustený už v priebehu tohto roka, by mal umožniť viac než 23 000 spoločnostiam v USA, ktoré spolupracujú s Fidelity Investments, správu penzijných účtov takým spôsobom, že by ich klientom poskytli možnosť investovať aj do bitcoinu a to bez toho, aby museli mať otvorený účet na nejakej kryptomenovej burze. Informoval o tom The Wall Street Journal.

Následne ak bude návrh na pridanie bitcoinu do sporiacich účtov schválený zamestnávateľmi, umožni sporiteľom alokovať na dôchodok až 20% portfólia v BTC. Fidelity v tejto veci v súčasnosti rokuje s niekoľkými zamestnávateľmi, ktorí využívajú jej služby, pričom firma Microstrategy, ktorá je najväčšou verejne obchodovanou spoločnosťou podľa počtu držaných BTC, už mala s týmto plánom súhlasiť. Inak povedané zamestnanci Microstrategy budú sporiť na dôchodok aj v BTC.

https://twitter.com/cz_binance/status/1518894359722303488

Možnosť sporiť si na dôchodok aj v bitcoine nie je úplne nová. V júni 2021 prišli s podobnou iniciatívou Coinabse a firma ForUsAll. Príchod veľkého správcovského giganta Fidelity, ktorý spravuje viac ako 4 bilióny dolárov, však posúva túto myšlienku do hlavného prúdu.

Dave Gray, riaditeľ ponuky a platforiem odchodu do dôchodku vo Fidelity Investments, uviedol, že s týmto plánom prišli na základe veľkého dopytu klientov. ,,Začali sme evidovať rastúci organický záujem o to, aby sme ponúkali bitcoiny a digitálne aktíva v dôchodkovom pláne. Plne očakávame, že kryptomeny budú formovať spôsob, akým budú budúce generácie uvažovať o investovaní v krátkodobom a dlhodobom horizonte.“

Fideitity Investments sa začala bitcoinom zaoberať v roku 2018 a okrem iného neúspešne žiadala aj o schválenie spotového Bitcoin ETF. Firma vo svojich dlhodobých predikciách očakáva, že cena bitcoinu bude v nasledujúcich dekádach prudko rásť na cene.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.