Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

eToro prichádza s kryptomenami do USA. Ponúkne trading a peňaženku

Avatar

Článok

zo dňa

eToro

Populárna sociálna investičná sieť eToro prichádza s možnosťou obchodovať s kryptomenami už aj na americký trh. Podľa tlačovej správy vydanej 7. marca umožní eToro Američanom z 31 rôznych štátov obchodovanie s trinástimi zatiaľ nešpecifikovanými kryptomenami.

Súčasťou služby bude aj kryptopeňaženka s podporou pre Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Stellar Lumens (XLM), a Ripple, prostredníctvom ktorej budú môcť zákazníci eToro odosielať a prijímať podporované kryptomeny. Peňaženka by mala mať v budúcnosti podporu aj pre ďalšie kryptomeny.

Platforma eToro, ktorá má viac než 10 miliónov registrovaných používateľov, si získala obrovskú obľubu vďaka viacerým automatizovaným službám. Medzi tie najpopulárnejšie treba zaradiť možnosť automaticky kopírovať obchody iných úspešných užívateľov či možnosť investovať do kryptoportfólii, ktoré spravujú analytici eToro. Tri takéto portfólia budú k dispozícii aj americkým zákazníkom.

Hoci spoločnosť eToro začala ako broker ponúkajúci možnosť obchodovania s akciami, indexmi či komoditami, postupne sa stavia čoraz viac na stranu kryptomien. Predstavitelia tejto veľkej investičnej siete sú presvedčení, že v budúcnosti budú všetky aktíva tokenizované.

Viac o eToro sa dočítate v našej recenzii. O spôsobe, ako kopírovať na eToro obchody iných trejderov, píšeme v tomto článku.

Zdroj: cointelegraph

Upozornenie

eToro je platforma, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Kryptoaktíva sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD, nie sú kryptomeny regulované, a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-spravy

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

9 rokov. To je vraj doba, ktorá ešte musí uplynúť, aby Bitcoin vyrovnal v trhovej kapitalizácii zlato. Aspoň tak to vidí zakladateľ jednej z prvých čínskych kryptobúrz Bobby Lee. Upozorňuje však, že kvantitatívne uvoľňovanie v USA by mohlo toto tempo urýchliť. Viac sa dozviete tu.

Možno ešte pred mesiacom by to bolo nepredstaviteľné. Čínska spravodajská služba, čiže organizácia, ktorá sa priamo zodpovedá čínskej vláde, publikovala pozitívny článok o Bitcoine. Označila ho dokonca za prvú úspešnú aplikáciu technológie blockchain. Nuž a práve blockchain bude v najbližších rokoch pre Čínu prioritou.

Podľa Tima Drapera bude pre adopciu a rast ceny Bitcoinu kľúčová technológia Lightning Network, ktorá umožní nielen Bitcoin držať ako cenné aktívum, ale aj aktívne ho používať ako platidlo. Podrobnosti nájdete tu.

Tom Lee z Fundstat Advisors prišiel s ďalšou predikciou. Tentokrát si myslí, že cena 25 tisíc dolárov za jeden Bitocin do konca roka 2022 je veľmi reálna. Bitcoin však musí zdvojnásobiť počet svojich používateľov. Prirovnal ho k akciám FAANG, teda piatich najväčších technologických gigantov. Viac sa dozviete tu.

Spolupráca maloobchodného čínskeho giganta Alibaba so spoločnosťou Lolli vedie k tomu, že zákazníci, ktorí si pomocou aplikácie od Lolli nakúpia na Alibabe tovar, dostanú cashback v bitcoinoch v podobe až 5% hodnoty zakúpeného tovaru. Viac sa dočítate tu.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že rozhodnutie Číny prijať technológiu blockchain výrazne prospeje adopcii kryptomien na čele s Bitcoinom a Ethereum.

Šéf FEDu Jerome Powell priznal, že rast amerického dlhu je neudržateľný. Len pre ilustráciu FED v noci zo 14. novembra vytlačil doláre v celkovej hodnote rovnej súčasnej cene 12,7 milióna súčasných bitcoinov.

Čo potrebujú inštitúcie, aby vstúpili do sektora kryptomien a teda hlavne do Bitcoinu? Na konferencii Blockshow Asia 2019 boli vymenované 3 základne faktory. Podrobnosti nájdete tu.

Altcoiny

Bitcoinový vývojár Udi Wertheimer šokoval krypotmenovú verejnosť vyhlásením, že Tron už budúci rok veľmi pravdepodobne predbehne v trhovej kapitalizácii súčasnú dvojku na trhu Ethereum. Uviedol k tomu hneď niekoľko dôvodov. Viac sa dočítate tu.

Agentúra Weiss Ratings si myslí, že kryptomena Cardano je lepším projektom než EOS. U Cardana vyzdvihuje skutočnosť, že stakingu sa bude môcť zúčastniť akýkoľvek držiteľ ADA tokenov bez ohľadu na to, koľko ich drží. EOSu zas vyčíta najmä silnú centralizáciu.

Vývojári pracujúci na kryptomene Grin dostali od anonymného darcu štedrý dar v podobe 50 bitcoinov. Zakladateľ kryptomeny Litecoin Charlie Lee následne trochu nechtiac rozvíril špekuláciu, že anonymným darcom bol samotný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Popredný predstaviteľ kryptomeny Ethereum Joseph Lubin dúfa, že Čína otvorí svoju národnú kryptomenu svetu, čiže nebude fungovať len v rámci silne centralizovanej zóny. Číne dokonca núka pomocnú ruku.

Podľa Samsona Mowa zo spoločnosti Blockstream sú stablecoiny výborným nástrojom pre traderov, no nemyslí si, že uspejú ako platobný prostriedok. Ich význam vidí aj pre Bitcoin, pričom v súvislosti s ním ich označil za akýsi medzistupeň adopcie.

Justin Sun z Tronu priznal, že získal podiel v burze Poloniex, ktorá je podľa reportov jedenástou najväčšou burzou s kryptomenami na svete. Čínsky podnikateľ však upozornil, že jeho akvizícia v Poloniexe nemá s Tronom nič spoločné (zatiaľ).

Mali by ste tiež vedieť

 • Coinmarketcap, teda najsledovanejšia stránka informujúca o cenách kryptomien a objemoch na burzách, zverejnila novú metodiku výpočtu reálnej likvidity búrz. Viac sa dozviete tu.
 • Platforma Bakkt spúšťa vlastné custody riešenie pre bezpečnú úschovu kryptomien, čím ešte viac pomôže inštitucionálnym investíciám.
 • V juhoamerických krajinách Argentíne a Venezuele dosahuje obchodovanie s bitoinom rekordné objemy a to napriek tomu, že v týchto krajinách zmietajúcich sa v inflačnej kríze je nákup bitcoinu zakázaný, alebo výrazne obmedzený
 • Americký FinCEN zvyšuje tlak na kryptoburzy. Budú musieť pristúpiť k delistovaniu anonymných kryptomien? Téme sme sa venovali tu.
 • Podľa Johna McAfeeho nie je povinnosťou súkromných krypto-firiem, aby bojovali proti zneužívaniu kryptomien na nelegálnu činnosť.
 • Platobný procesor PayPal zrušil podporu pre pornostránku PornHub. Tá teraz bude musieť nájsť nový spôsob, ako bude vyplácať hercov zarábajúcich cez túto platformu. Je to príležitosť pre Bitcoin?
 • Čína po spustení digitálnej verzie svojej meny juanu neplánuje zakázať klasické papierové peniaze
 • Najväčšia kanadská banka Royal Bank of Canada, ktorá minulý rok zablokovala svojim zákazníkom nákupy kryptomien cez jej služby, sa rozhodla ako prvá banka v krajine spustiť vlastnú kryptozmenáreň
 • Tunisko sa stane pravdepodobne vôbec prvou krajinou, ktorá spustí svoju národnú kryptomenu e-dinar a to vďaka spolupráci so startupom Universa. Jeho riaditeľ však upozornil, že nejde o kryptomenu v pravom slova zmysle
 • Čínsky mining gigang Canaan Creative realizuje tento mesiac IPO, po ktorom sa stane prvou čínskou firmou obchodovanou v USA, ktorá sa zaoberá ťažbou bitcoinu
 • Karta Coinbase Card je dostupná v ďalších 10 európskych krajinách. Ako sú na tom Slovensko a Česko sa dozviete tu.
Čítať ďalej

Bitcoin

Šéf Binance: Rozhodnutie Číny povedie k hromadnému prijatiu kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Changpeng Zhao Čína

Zakladateľ, CEO a najčastejšie citovaný predstaviteľ najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že iniciatíva Číny aplikovať technológiu blockchain vo  svojom hospodárstve zákonite povedie k hromadnej adopcii kryptomien.

Zhao známy aj pod skratkou “CZ“ hovoril o tejto téme v rozhovore pre Bloomberg, pričom rozhodnutie čínskeho prezidenta Jinpinga Xiho “odobriť” blockchain v najľudnatejšej krajine sveta označil za “super pozitívny” fundament.

,,Čína bude vo veľkom investovať do technológie blockchainu a tiež do vzdelávania v tejto oblasti. Vzhľadom na to, že Čína urobila tento krok, nebudú mať ostatné svetové krajiny inú možnosť, než postupovať v tomto smere rýchlejšie. Aby som bol úprimný, budú to mať veľmi ťažké, aby to dokázali rýchlejšie než Čína,” uviedol a dodal presvedčenie, že už čoskoro začne veľký geopolitický boj ostatných krajín, ktorého cieľom bude, aby nemala Čína v tejto oblasti monopol.

Šéf burzy Binance si myslí, že pro-blockchainova Čína prospeje aj samotným kryptomenám, hoci mnohí odborníci upozorňujú, že tieto dve veci by sa nemali spájať. Zhao to vidí trochu inak. ,,Akonáhle sa dozviete o blockchaine, neexistuje možnosť, aby ste sa nedopočuli aj o kryptomenách. Myslím si, že uvidíme omnoho viac ľudí, ktorí začnú chápať Bitcoin, Ethereum a iné kryptomeny. Prispeje to k ich veľkej adopcii.“

Burza Binance zatiaľ postupuje opatrne, čo sa týka jej návratu na čínsky trh. Z Číny musela odísť v roku 2017 po tom, ako krajina zakázala obchodovanie kryptomien na svojom území a vyhnala burzy za hranice. Binance začala tento mesiac podporovať obchodné páry voči čínskemu juanu a tiež investovala do výskumu a vývoja blockchain technológii v krajine.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Samson Mow o stablecoinoch: Sú krokom k hyperbitcoinizácii

Avatar

Článok

zo dňa

od

Samson Mow

S redakciou Cointelegraph sa počas konferencie BlockShow rozprával aj Samson Mow, COE spoločnosti Blockstream. Témou ich rozhovoru boli stablecoiny.

Samson Mow sa domnieva, že stablecoiny typu Tether (USDT) sú jednoznačnou preferenciou veľkých investorov, no nevidí v nich význam pre maloobchodné použitie. Pokiaľ ide konkrétne stablecoin USDT,  za ktorým stojí firma Tether a jej sesterská spoločnosť Bitfinex, domnieva sa, že je nespravodlivo terčom mnohých negatívnych reakcii, za čo môže predovšetkým to, že bol medzi stablecoinami priekupníkom.

,,Denný objem obchodovania Tetheru je 20 miliárd dolárov – to je 100x viac než ďalší najväčší stablecoin. Takže aj kvôli tomu vidíme hlúpe správy o tom, ako sa skrz Tether manipuluje Bitcoin, že ho zmanipulovala jedna veľryba, či správy o súdnych sporoch v hodnote miliárd dolárov…” skonštatoval počas toho, ako mal na sebe oblečené tričko Tether.

Mow sa teda jednoznačne stavia na stranu Tetheru, no priznáva, že jeho využitie v maloobchode nevidí veľmi reálne. ,,Nemyslím si, že stablecoiny v prípade ich použitia v maloobchode príjmu významnú úlohu. Používajú ich hlavne obchodníci, aby využili arbitrážne príležitosti,” vyhlásil.

Stablecoiny ale podľa Mowa pomôžu Bitcoinu. ,,Stablecoiny sú stredným krokom k hyperbitcoinizácii. Sú dočasnými vecami. Hlavnou hrozbou, ktorej  čelia, sú národné kryptomeny. Aké otvorené budú tieto národné kryptomeny? Stablecoiny vznikom národných kryptomien možno nebudú mať dôvod existovať.”

Pokiaľ ide o Libru od Facebooku, veľké šance ju v tomto trhu nedáva. ,,Myslím si, že je odsúdená na zánik,” dodal úprimne.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Lee porovnal Bitcoin s FAANG: Ak zdvojnásobí počet užívateľov, cena bude $25 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tom Lee Bitcoin

Tom Lee z Fundstrat Advisors je stále presvedčený, že cena Bitcoinu v dohľadnej dobe vytvorí nové rekordné hodnoty. Počas rozhovoru pre CNBC povedal, že kryptomeny rovnako ako akcie najväčších technologických firiem sveta pod skratkou FAANG budú časom odzrkadľovať svoju skutočnú trhovú hodnotu.

Tom Lee sa zviditeľnil v predchádzajúcich rokoch viacerými cenovými predikciami Bitcoinu. V roku 2018 mu však nevyšla predpoveď, že ešte do konca toho roku dosiahne BTC novú rekordnú cenu 25 tisíc dolárov. Teraz v rámci relácie CNBC povedal, že dosiahnutie cieľa 25 tisíc dolárov do konca roka 2022 nebude pre Bitcoin problém.

,,Kryptomeny sú aktíva, ktorých hodnota sa skrýva v sieti, čo znamená, že čím viac ľudí drží dané aktívum, tým je vyššia jeho hodnota. Je to v podstate logaritmická funkcia. Ak zdvojnásobíte ich počet, budete mať štvornásobok hodnoty. Ak budete chcieť ísť na 25 tisíc dolárov, musíte v podstate zvýšiť cenu Bitcoinu štvornásobne, čo znamená, že musíte zdvojnásobiť počet ľudí, ktorí majú Bitcoin,” uviedol svoj nový pohľad na cenovú problematiku Bitcoinu.

Lee prezradil,  že podľa analýz Fundstrat Advisors v súčasnosti Bitcoin reálne drží približne pol milióna ľudí, takže aby sa jeho cena dostala na 25 tisíc dolárov, musí ich byť milión.

Poukázal pritom na podobnosť s akciami FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google). ,,70% ich návratnosti (od uvedenia na burzy) sa odôvodňuje rastom globálneho internetu v tomto časovom období. Inými slovami, je to funkcia logaritmického rastu internetu a presne takto budú fungovať aj kryptomeny.”

Lee zopakoval, že v prípade Bitcoinu je stále veľmi pozitívne naladený a verí vo výrazný dlhodobý rast jeho ceny. Súčasne obdobie označuje za skorý vekom digitálnych aktív, ktoré sa časom stanu vysoko inštitucionálne zavedenou triedou aktív.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Tri veci, ktoré potrebujú inštitúcie, kým vstúpia do kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Inštitúcie Bitcoin

Portál Cointelegraph v rámci veľkej konferencie BlockShow Asia 2019 vyspovedal viacero zaujímavých osobnosti kryptopriemyslu. Horúcou témou diskusií bolo aj to, kedy sa zvýši prílev inštitucionálnych peňazí do tohto trhu.

V rámci panela s názvom “Odomknutie kryptoaktív – motivovanie inštitúcii, aby vstúpili do kryptomien” sa k tejto zaujímavej téme vyjadrilo viacero odborníkov. Medzi rečníkmi boli Jasper Lee z eToro Group Asia, Justin Chow z Cumberlandu, Saharan Nair z CoinSwith či Ben Zhou z ByBit. Diskusiu moderoval zakladateľ firmy DataDash Nicholas Merten.

Justin Show vymenoval 3 veci, ktoré potrebujú inštitúcie, aby začali húfnejšie naskakovať do tohto sektora. Sú to custody riešenia inštitucionálnej úschovy kryptomien, vyššia likvidita a regulácie.

Ostatní diskutujúci sa následne zhodli na tom, že tieto tri faktory sú nevyhnutnými katalyzátormi, no zároveň zdôraznili, že inštitucionálny záujem o investovanie do kryptomien rastie každým dňom.

Zaujímavou témou bolo aj menovanie krajín, ktoré sú podľa diskutujúcich najviac „crypto-friendy“. Jesper Lee upozornil na to, že túto otázku treba vnímať z rôznych uhlov pohľadu. ,,Ktorá krajina je lepšia záleží na tom, o aký druh podnikania s kryptomenami sa zaujímate. Napríklad ak ste v maloobchode, pôjdete do Hongkongu.”

Ben Zhou ho následne doplnil: ,,Z pohľadu zmenárni sa zmeriavame na retailových klientov. Zaregistrovali sme sa na Britských Panenských ostrovoch a máme ústredie v Singapure. Singapurská vláda je otvorená technológii kryptomien a blockchainu. Chcel by som však vidieť právny rámec pre tento sektor v USA, aspoň čo sa tyka získania riadnej licencie, aby sme sa mohli skutočne dostáť na tento trh. Vieme, že je to obrovský trh, no nemôžeme sa ho dotknúť,” zhrnul.

Saharan Nair následne dodal, že potreba regulácii je nevyhnutná pre rast tohto priemyslu. ,,Musia sa vypracovať nariadenia, ktoré budú navrhnuté tak, aby dali užívateľom presne to, čo potrebujú.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Príležitosť pre Bitcoin? PayPal prestal podporovať PornHub

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Pornhub

Najnavštevovanejšia stránka s „obsahom pre dospelých” PornHub musí riešiť nečakaný problém, s ktorým jej môže pomôcť Bitcoin. Spoločnosť PayPal sa totiž rozhodla ukončiť podporu svojich služieb pre tento portál.

PornHub doteraz využíval služby PayPal na vyplácanie odmien pornohercom, ktorí zarábali na stránke za zahliadnutia ich videí. ,,Všetci sme devastovaní rozhodnutím spoločnosti Paypal zastaviť výplaty pre vyše 100 tisíc umelcov, ktorí sa na ne spoliehajú pri svojej obžive,” uviedol PornHub vo svojom blogovom príspevku.

Portál tak musí využiť alternatívy pre priamy prevod peňazí. Už minulý rok začal podporovať platby kryptomenou Verge (XVG) a následne uzavrel aj partnerstvo s firmou PumaPay, ktorá umožňuje nákupy rôznych produktov PornHubu prostredníctvom širšieho portfólia kryptomien.

Odborníci si však myslia, že najlepšou variantnou pre PornHub by bolo využiť priamo Bitcoin, ktorého transakcie nemôže žiadna centrálna strana zrušiť.

Pornoherečka Shyla Jennings však túto možnosť vysmiala. ,,Kryptomeny… LOL. Nerozumiem ani tomu, čo  to je. Som v pohode s tým, aby mi peniaze vložili priamo na bankový účet,” reagovala na „tweety” o možnosti vyplácania odmien skrz Bitcoin. Jenningsová dodala, že PayPal tiež nepoužívala, pretože už dlhšiu dobu je na jeho čiernej listine.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Rast amerického dlhu je neudržateľný, varuje šéf FEDu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Americké doláre

Šéf Federálneho rezervného systému (FED), ktorý pôsobí v USA v úlohe centrálnej banky, Jerome Powell, povedal počas včerajšieho vypočutia pred hospodárskym výborom Kongresu USA, že súčasná hospodárska politika USA nie je dlhodobo udržateľná.

Powell upozornil kongresmanov, že americký dlh v súčasnosti rastie rýchlejšie ako nominálny HDP. ,,V konečnom dôsledku to nie je trvalo udržateľné,” zdôraznil. ,,Je ľahké povedať, vyriešte to. Ako to ale chcete spraviť a kedy to chcete spraviť, to je však na vás a nie na nás,” dodal.

Najsledovanejší portál zaoberajúci sa kryptomenami Cointelegraph upozornil, že americký dlh už dosiahol hodnotu 23 biliónov dolárov, čo predstavuje 70 tisíc dolárov na jedného obyvateľa a zároveň viac ako 1 milión dolárov za každý Bitcoin, ktorý kedy bude existovať. Iba v noci zo 14. novembra FED poskytol bankám nové doláre v hodnote 12,7 milióna bitcoinov.

Americký prezident Donald Trump medzitým opäť vyzýva FED k poskytovaniu záporných úrokových sadzieb a kritizuje ho za to, že tak doposiaľ neurobil, hoci ostatné krajiny neustále znižujú úrokové miery.

Hospodárska politika USA a jej rastúci dlh boli údajne hlavnou motiváciou vzniku Bitcoinu v roku 2008 počas vypuknutia finančnej krízy. Deflačný model najznámejšej kryptomeny, ktorej nikdy nevznikne viac ako 21 miliónov, prispieva k tomu, že je v čase rastúceho dlhu USA považovaná za čoraz bezpečnejší prístav pre investície a častokrát je v tomto smere porovnávaná so zlatom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (14.11.): Bude kľúčových najbližších 48 hodín?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na Bitcoine sa nič extra nedeje. Stále čakáme na potenciálny odraz. S vysokou pravdepodobnosťou príde break do 48 hodín. Toho miesta je tam naozaj málo a BTC sa bude musieť rozhodnúť. Skôr očakávam odraz hore. Čo mi zase trochu vadí a vždy vyvolá určité obavy je to, že odraz očakávajú takmer všetci. Oveľa radšej by som bol, keby bol sentiment nerozhodný, ale množstvo ľudí sa zase spolieha na odraz. Pravdepodobnostne, technicky aj logicky odraz UP a break UP dáva zmysel.

Dominancia

Zatiaľ ako z učebnice. Pozrite sa na to, ako je dominancia BTC pripravená na veľký pohyb. Že by z ničoho nič altcoiny brutálne padli, alebo začali rásť? Asi nie. Aj dominancia krásne naznačuje to, že čoskoro sa Bitcoin rozhodne. Či to bude hore, alebo dole, tak Bitcoin z toho vyjde ako víťaz, pretože si zase ukrojí z dominancie. Sme vo watch zóne, pokles nám spomaľuje, divergencie na RSI, zagulaťovanie, prerazený falling wedge. Ako som povedal vyššie – do 48 hodín sa rozhodne.

Kapitalizácia altcoinov

Čínske altcoiny podľa mňa držia tento graf vyššie, ako by mal byť. Bolo by zaujímavé pozrieť si graf kapitalizácie bez čínskych altov. Na základe tejto úvahy nemusíme dôjsť až do watch zóny. Na grafe je tiež vidno, že kapitalizácia altov je pripravená na ďalší pohyb hore. Otázka znie kedy.

Zhrnutie

Cele puzzle nám do seba pekne zapadajú a ja som zvedavý, ako sa to ďalej vyvinie. Skôr by som sa priklonil k rastu BTC a tiež altcoinov s tým, že Bitcoin bude rásť rýchlejšie a dominancia začne stúpať. Pri celom raste by som sa z altov zameral práve na tie čínske.

Trader2.0

Od pondelka sú už aktívne aj členstvá Trader2.0, ktorého súčasťou aj 100K challange.

100K challange je len 1/5 produktov pre VIP členov. Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Bitcoin

Draper označil Lightning Network za kľúčový pre rast ceny Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tim Draper

Inovácia bitcoinovej siete a adopcia používania technológie Lightning Network v nasledujúcich rokoch podľa investora do rizikového kapitálu Tima Drapera výrazne prispejú k raste ceny najznámejšej kryptomeny.

Známy propagátor Bitcoinu Tim Draper počas samitu AI & Blockchain na Malte vyhlásil, že technológia Lightning Network zohrá pre cenu bitcoinu kľúčovú úlohu. Myslí si, že hlavne vďaka nej sa v rozmedzí rokov 2022 a 2023 pozrie Bitcoin na cenu okolo 250 tisíc dolárov.

,,(K rastu) prispeje Lightning Network a OpenNode a možno iné služby, ktoré umožnia realizovať bitcoinove platby veľmi slobodným a rýchlym spôsobom. Takže Bitcoin už nebude len obchodom s nejakou hodnotou, ale bude sa môcť používať aj na mikroplatby, v maloobchode, bude sa dať použiť všade,” vyhlásil.

Poplatky za použitia Lightning Network (LN) sú mimoriadne lacné a veľmi rýchle. Používanie LN, ktorý funguje nad prvou vrstvou BTC blockchainu, je však zatiaľ pomerne nízke, no predpokladá sa, že dôvera užívateľov v túto technológiu bude postupne rásť.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Alibaba začne odmeňovať zákazníkov bitcoinami!

Avatar

Článok

zo dňa

od

alibaba-bitcoin

Čínsky maloobchodný gigant Alibaba uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Lolli, prostredníctvom ktorej služieb umožní svojim zákazníkom zarobiť si bitcoiny. Údajne až v hodnote 5% ceny objednaných produktov.

Zákazníci Alibaby môžu vďaka Lolli pri nakupovaní tisícov položiek v ponuke tohto e-shopu získať odmenu podobe satoshi (sats), teda najmenšej jednotky bitcoinovej meny. Partnerstvo bolo oznámene 11. novembra, teda v deň, ktorý je v Číne považovaný za “najväčší nákupný sviatok roka”. Pre ilustráciu v roku 2018 počas tohto dňa nakúpili zákazníci cez Alibabu tovar v hodnote 31 miliárd dolárov, nuž a včera padol nový rekord – až 38 miliárd USD.

,,Naše partnerstvo umožní našim zákazníkom zarobiť si každý deň bitcoiny skrz milióny produktov v online ponuke (Alibaby). Pravdepodobne najdôležitejšou súčasťou tohto partnerstva je to, že podporuje naše poslanie spájať celý svet prostredníctvom obchodu,” uviedol Alex Adelman z Lolli.

Zatiaľ len pre Američanov

Portál Coindesk upozorňuje, že služba bude najprv dostupná len v Spojených štátoch amerických. V pláne je však jej globálne rozšírenie  v priebehu roka 2020. Odmena v bitcoinoch sa teda bude vzťahovať zatiaľ len na objednávky, ktoré budú putovať z Číny do USA.

Ako to funguje

Zákazníci, ktorí budú chcieť získať odmenu v podobe až 5% vo forme “cash-backu”  v bitcoinoch (satoshis), by si mali do svojho prehliadača pre Chrome alebo Firefox nainštalovať aplikáciu Lolli. Tá okrem Alibaby spolupracuje aj s Walmartom, Groupon, Toms, Hilton, Macy’s, Hotels.com, GAP či Navy. Spoločnosť tvrdí, že celkovo má v portfóliu viac než 500 rôznych značiek.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-