Sme aj na sociálnych sieťach

Návody

Návod eToro: Ako automaticky kopírovať obchody úspešných trejderov

Článok

Etoro - kopírovanie úspešných investorov
Etoro - kopírovanie úspešných investorov

eToro – najväčšia sociálna investičná sieť na svete ponúka skvelý nástroj – možnosť automaticky kopírovať obchody skúsených investorov, za ktorými stoja dlhodobo dobré výsledky.

Upozornenie: Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí
Kryptoaktíva sú vysoko volatilné neregulované investičné produkty. Žiadna ochrana investorov v EÚ.

V tomto článku si vysvetlíme ako túto výbornú funkciu aktivovať a popíšeme pár základných rád, ako si vybrať investora respektíve viacerých investorov, ktorým zveríte svoje peniaze do rúk.

Naše články o eToro:
Podrobná recenzia
Návod ako začať

Skôr než začnete vyhľadávať vhodných kandidátov, prečítajte si naše odporúčania.

Dôležité rady na úvod

1. Nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť

Investovanie, zvlášť do kryptomien, so sebou prináša veľkú mieru rizika.

2. Dajte si pozor, koho obchody kopírujete

Skontrolujte si dlhodobé štatistiky investora, ktorého ste si vyhliadli. Celkové percento neznamená všetko (čo ak len šťastne investoval v správny čas, no inak nevie, ktorá bije?). Prihliadajte preto na štatistiky minimálne rok dozadu a skontrolujte, koľko ostatných užívateľov ho kopíruje. Dajte si pozor na ľudí, ktorí vás budú presviedčať (v sekcii “news feed”), aby ste ich kopírovali. Títo ľudia rozhodne nie sú profesionáli, jediné o čo sa snažia je, aby na vás zarobili (ak ich niekto kopíruje, majú od eToro odmenu).

3. Je investor označený hviezdičkou?

Na eToro môžete kopírovať obchody kohokoľvek, aj začiatočníka, ktorý rozbehol obchody len dnes. To samozrejme nie je dobrý nápad (!!!) Profesionálni investori sa od bežných užívateľov odlišujú tým, že vedľa svojho mena majú hviezdičku určitej farby:

Modrá – Cadet – kadet/začiatočník (neodporúčame)
Oranžová – Rising Star – vychádzajúca hviezda
Červená – Champion – šampión
Zelená – Elite – najvyššia úroveň

Etoro - hviezdička

4. Neočakávajte výsledky okamžite!

Ideálne je niekoho kopírovať aspoň pár mesiacov. Zbavte sa myšlienky uzavrieť kopírovanie už pri malých stratách a po pár dňoch (samozrejme, ak ste nezistili, že ste vybrali vyslovene zlého obchodníka). Ak sa bojíte výraznejšieho prepadu vášho kapitálu stačí nastaviť, pri akej strate sa má obchod automaticky uzavrieť. Pozor, u kryptomien sú bežné prepady aj 30% (prepad z roku 2017 na rok 2018 bol u mnohých kryptomien až 90%), berte to na vedomie.

5. Vyberte si investora podľa miery rizika

Čím majú vyššie RISK SCORE, tým robia riskantnejšie obchody, pri ktorých sú možné vyššie zisky, no aj väčšie straty.

Etoro - miera rizika

6. Pozrite si portfólio investora

Keďže sme na stránke o krypromenách, zrejme aj váš výber investora bude podmienený tým, aby sa sústredil na túto oblasť. Nie je však na škodu, ak si vyberiete niekoho, kto má širšie portfólio svojich investícii a nesústredí sa len na kryptomeny. Zmenšíte tým riziko veľkých strát v prípade, že kryptomeny zažijú negatívne turbulentné obdobie. Ako vybrať investora aj podľa tohto kritéria popisujeme nižšie v texte.

Na priloženom obrázku vidíte štatistiky populárneho investora Jaya Edwarda Smitha, ktorý mal v roku 2017 fantastické výsledky. Po kliknutí na záložku STATS môžete vidieť približne toto (viď. obrázok).

Etoro - Štatistiky investora

7. Rozložte vašu investíciu medzi viacerých investorov s úspešnými výsledkami

Zvýšite tým pravdepodobnosť, že budete v peknom pluse.

8. Nastavte si sumu, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť (stop copying)

Je to poistka, aby ste na eToro nestratili viac peňazí, než ste ochotný akceptovať. Napríklad ak investujete do kopírovania investora 300 dolárov, nastavíte, aby sa obchod automaticky uzavrel, ak hodnota tejto investície klesne na 200 dolárov (strata 33%). Ak investujete do človeka, ktorý sa sústredí na kryptomeny, 30% prepady sú bežné a ak sa rozhodnete do toho ísť, musíte byť pripravený, že sa to môže udiať aj Vám.

Vyhľadávanie správneho investora

Na stránke eToro kliknete v ľavom menu na “Copy People”. Zobrazí sa vám úvodná stránka populárnych investorov.

Etoro - Copy People

V hornom menu môžete vyhľadávať investora na kopírovanie obchodov podľa:

People from (Krajina, z ktorej pochádza)
Who invest in (do čoho investuje) – čiže buď kryptomeny (crypto), komodity, akcie atď. Ak vám na tom nezáleží, stačí, keď ponecháte v nastavení “any market”
Gained at least – percentuálna úspešnosť
During the TIme – časový úsek, ktorého sa má vyhľadávanie týkať
Následne kliknite na “GO” a vyhľadávanie vám vyberie najúspešnejších investorov podľa týchto nastavení.

Etoro - vyhľadávanie investorov

V sekcii “Copy Pople” nájdete pod vyhľadávaním aj výber populárnych investorov podľa ďalších rôznych kritérií:

TOP Invetors – čiže TOP obchodníci
Trending – Investori, ktorí sú aktuálne v trende
Most Copied – Investori, ktorých obchody kopíruje najviac ľudí
Lower Risk Score – Investori, ktorí majú dobré zhodnotenie svojho kapitálu pri nízkej miere rizika
Medium Risk Score – Investori, ktorí majú dobré zhodnotenie pri strednej miere rizika

Ako začať kopírovať

Máte vybraného investora? Fajn! Kliknite naňho a postupujte podľa návodu.

1. Vpravo kliknite na “COPY”

Etoro - kopírovanie investora

2. Nastavte sumu, ktorú chcete do tohto obchodníka investovať (minimum bolo v čase písania tohto textu 200 dolárov). Ak nemáte na účte aspoň 200 dolárov (mimo vašich otvorených obchodov) najprv ich musíte vložiť na účet.

3. Nastavte sumu, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť ako poistku pred veľkými stratami. Napríklad môžete nastaviť, že pri investícii 100 dolárov sa obchod automaticky uzavrie, ak hodnota vašej investície klesne na 60 dolárov.

4. Odškrtnite alebo nechajte zaškrtnutú kolónku “Copy Open Trades” – Nastavíte tým, či chcete kopírovať aj súčasné obchody daného investora (tie, ktoré otvoril pred tým, ako ste začali kopírovať), alebo len tie, ktoré otvorí od tohto momentu.

Väčšinou sa odporúča túto kolónku nemať zaškrtnutú, no záleží to od situácie na trhu. Ak nebude zaškrtnutá, je možné, že v prvých dňoch od kopírovania sa s vašou investíciou veľa neudeje (kým tento obchodník neurobí ďalšie obchody). Taktiež dopredu upozorňujeme, že ak je investor vo veľkom pluse, neznamená to, že v ňom budete automaticky aj vy.  Vaša investícia sa týka len pohybov na trhu od momentu, kedy začnete kopírovať.

Etoro - kopírovanie - tabuľka

5. Máte potvrdené? Fajn! Počkajte si trpezlivo na výsledky. Boháčmi zo dňa na noc nestanete a to platí aj pre kryptomeny. Kopírovať sa odporúča dlhodobo a nemá zmysel kontrolovať váš účet každých pár minút. Stav vašej investície vždy uvidíte v sekcii “PORTFOLIO” v ľavom menu.

Úprava a zastavenie kopírovania

Rozhodli ste sa ukončiť alebo upraviť kopírovanie? Choďte do sekcie “PORTFOLIO” a vpravo kliknite na koliesko.

Etoro - nastavenie kopírovania

  • Ak chcete kopírovanie obchodov ukončiť vyberte možnosť “Stop copying” a potvrďte.
  • Ak chcete kopírovanie len dočasne prerušiť bez toho, aby ste ho úplne uzavreli, kliknite na “Pause copy”.
  • Chcete vložiť do tohto investora ďalšie peniaze? Potom kliknite na “ADD Funds”

O eToro sme napísali aj rozsiahlú recenziu a návod, ako začať s investovaním.

Upozornenie

eToro je platforma, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 67% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Kryptoaktíva sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD, nie sú kryptomeny regulované, a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.

Spoločnosť eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne zastúpenie a nepreberá žiadnu zodpovednosť v súvislosti s presnosťou alebo úplnosťou obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner využitím verejne dostupných informácií o entite eToro, ktoré nie sú subjektom.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.