Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ethereum je bližšie k novým peniazom, než Bitcoin, tvrdí Mark Cuban

Článok

cuban
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americký miliardár Mark Cuban, ktorý je vlastníkom klubu NBA Dallas Mavericks, si myslí, že Ethereum je bližšie k tomu, aby sa stalo reálnymi peniazmi budúcnosti než Bitcoin, ktorý skôr vníma ako moderné zlato.

Mark Cuban hovoril o kryptomenách v rámci podcastu Delphi Podcas, v ktorom priznal, že rast popularity DeFi sektoru a NFT tokenov sú dôvodmi, prečo ho začali kryptomeny v poslednej dobe naozaj fascinovať. Obrovský význam vidí najmä v smart kontraktoch a ich vlastnostiach. Na margo nich skonštatoval:

,,Smart kontrakty (inteligentné zmluvy)  a skutočnosť, že sú decentralizované, znamenajú, že neexistuje nikto, kto by bol priamo vo vedení, ich riadenie je kompletne odlišné. To je vec, ktorá mení celú hru (game changer).”

Cuban podobne ako mnohí iní prirovnáva súčasné kryptomeny k obdobiu rastu popularity internetu na prelome storočí. ,,Keď sa začal internet popularizovať, začali sme sledovať všetky tie rôzne aplikácie, ktoré začali narúšať analógový svet. Vďaka ním som začal vyhľadávať streamovacie služby, pretože som chcel počuť prenos z univerzitných zápasov v Indiane, čo som nemohol robiť skrz rádio v Dallase.”

Slová Cubana naznačujú, že je veľkým fanúšikom Ethereum, no jeho investičné portfólio týkajúce sa kryptomien naznačuje, že verí z pohľadu investovania ešte viac Bitcoinu. Tvorí totiž až 60% jeho koláča, kým Ethereum 30% a zvyšné kryptomeny 10%.

Čo je to Ethereum (ETH)? Kde sa dá Ethereum kúpiť?

Cuban sa však nestotožňuje s tvrdením, že Bitcoin je možné prirovnávať k „internetovému boomu”, pretože ho vníma najmä ako držiteľa hodnoty. Jednoducho je lepšiu alternatívou zlata.

,,S bitcoinom môžete robiť transakcie. A to je skvelé. Je výborným držiteľom hodnoty a to je úžasné. Je to lepšia alternatíva k zlatu, čo je fenomenálne. Kradne kapitál od zlata a bude v tom pokračovať. A to je dôvod, prečo ho vlastním. Avšak je tu jedna vec, čo nie je – nie je to ten ekvivalent príchodu internetu.”

Mark Cuban tým naznačil, že Bitcoin neponúka až takú širokú škálu použití a preto je jeho prirovnanie k príchodu internetu mylné. Myslí si, že v tomto smere má oveľa väčší potenciál Ethereum a jeho smart kontrakty, ktoré sú práve tým, čo mu pripomína počiatky internetovej éry.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne