Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum: EIP 1559 a hardfork London bude v úvode augusta

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Hardfork kryptomeny Ethereum (ETH) s názvom London, ktorý so sebou prinesie aj dlho očakávanú aktualizáciu protokolu s označením EIP 1559, sa podľa predbežných odhadov uskutoční 4. augusta 2021.

Podľa najnovších informácii dôjde k hardforku 4. augusta u bloku s poradovým číslom 12 965 000. Stane sa tak zhruba o dva týždne neskôr, než to bolo pôvodne plánované, keďže doposiaľ sa viackrát zmieňoval dátum 14. júl.

Číslo bloku 12 965 000 oficiálne navrhol popredný Ethereum vývojár Tim Beiko, pričom to vyzerá tak, že s ním už súhlasili viaceré vývojárske tímy, čo vyplýva aj z jeho “tweetu”. Dátum však ešte oficiálne schválený nebol.

Odloženie hardforku o zhruba dva týždne oproti vopred avizovanému 14. júlu dáva vývojárom viac času na dokončenie integrácie. Dúfajú, že tento krok zabezpečí, že s kódom nebudú žiadne neočakávané problémy. Chyba v predchádzajúcom hardforku v apríli totiž viedla k tomu, že asi 12% počítačov v blockchaine nebolo dočasne schopných sa synchronizovať so sieťou, čomu by sa tentokrát radi vyhli.

,,Chceme vidieť ako prebiehali aktualizácie testnetu predtým, ako sa prihlásime k dátumu spustenia mainnetu. Teraz, keď sa dve tretiny testovacích sieti úspešne inovovali sme si istí, že môžeme určiť dátum,” uviedol Tim beiko pre portál DeCrypt.

Prečítajte si tiež: Goldman Sachs si myslí, že Ethereum predbehne Bitcoin. Čo naznačuje Flippening Index? 

 Význam hardforku a aktualizácie EIP 1559

V súvislosti s hardforkom London sa najväčšia pozornosť sústredí na aktualizáciu so značením EIP 1559. Tá zavedie do Ethereum viaceré dôležité, možné až prelomové zmeny:

  • Transakčné poplatky, ktoré putujú na adresy ťažiarov, sa budú po novom páliť teda ničiť. Ethereum tým získa deflačný prvok. Zjednodušene povedané čím bude celková hodnota transakčných poplatkov vyššia, tým sa zničí viac ETH, čiže inflácia bude nižšia. To môže vplývať na cenu ETH pozitívnym spôsobom
  • Ťažiarom pôjdu z transakcií odmeny len z tzv. dobrovoľných tipov (prepitné) – dobrovoľné tipy budú zadávať užívatelia, ktorí budú chcieť urýchliť spracovanie transakcie
  • Transakčné poplatky sa štandardizujú podľa vyťaženosti siete – ak bude sieť preťažená, budú rásť naprieč celou sieťou rovnako a naopak

Tieto zmeny si vyslúžili v predošlých mesiacoch nemalú kritiku z radov ťažiarov Ethereum, ktorí sa obávajú, že prídu o značnú časť svojich ziskov (nakoľko prídu o všetky transakčné poplatky, ktoré im doposiaľ mierili na účty). Vyzerá to však tak, že aktualizácia napriek tomu bez problémov prebehne. Tim Beiko naznačil, že väčšina ťažiarov si napriek všetkému dobre uvedomuje, že proces pálenia respektíve ničenia ETH mincí z transakčných poplatkov prispeje k celkovému rastu hodnoty mincí ETH a to sa prejaví aj na ich ziskoch.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.