Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elon Musk bol v SNL. Cena kryptomeny Dogecoin prudko spadla

Článok

musk dogecoin
YouTube SNL

Dlho očakávané vystúpenie Elona Muska v populárnej americkej šou Saturday Night Live je za nami. Hoci šéf Tesla, SpaceX, Neuralink či iných futuristických spoločnosti mal divákom čo povedať o ceste na Mesiac či Mars, veľká pozornosť Američanov sa sústredila možno trochu iracionálne najmä na to, čo povie o kryptomene Dogecoin (DOGE).

Na jednu stranu sa nemožno čudovať. Samotný Musk výraznou mierou prispel k špekuláciám o tom, čo povie o Dogecoine. Dokonca 28. apríla „tweetol“ príspevok, v ktorom oznámil svoju účasť v  šou tým, že sa označil ako “Dogefather”. To vlialo fanúšikom tejto kryptomeny istotu, že niečo zaujímavé o nej povie aj v živom vysielaní.

Možno aj samotný Elon Musk si deň pred šou uvedomil, že šialenstvo okolo Dogecoin zašlo až príliš ďaleko. Na Twitteri totiž uverejnil príspevok, v ktorom skonštatoval, že “kryptomeny sú sľubné, no ľudia by mali investovať opatrne.”

Čo sa udialo počas šou?

Očakávať, že by Elon Musk mohol v prípade Dogecoin zachádzať v Saturday Night Live do hlbších detailov by bolo asi príliš odvážne (možno našťastie, pretože Dogecoin má len veľmi slabé fundamenty), no aj tak boli jeho vyjadrenia smerom k tejto kryptomene, ktorú v poslednej dobe neraz spomenul (čím výrazne ovplyvňoval jej cenu) sklamaním.

Azda najväčšou pozornosť si Dogecoin užil, keď matka Elona Muska v úvodnom monológu vyjadrila prianie, aby jej darčekom ku dňu Matiek nebol práve Dogecoin. Musk reagoval, že presne to bude tým darčekom, ktorý od neho dostane.

Ďalší hostia šou Colin Jost a Michael Che sa počas prenosu ešte viackrát Muska spýtali, čo to vlastne Dogecoin je, no podľa portálu DeCrypt im adresoval len niekoľko “polovičných” odpovedí a neskôr uviedol, že Dogecoin je “hustle”, (v preklade niečo “hlučné” respektíve “rušné”, no v tomto významne slova to môže znamenať aj „bokovku“).

Cena reagovala pádom

V kryptosektore je známy pojem “Buy the Rumor, Sell the News” (kúpiť špekuláciu, predať novinku), ktorý je najmä v prípade altcoinovej scény veľmi bežný. V skratke to znamená, že keď má prísť významné oznámenie, u ktorého je známy dátum jeho zverejnenia, väčšinou rastie hodnota danej kryptomeny až do toho momentu, no krátko pred ním dochádza k výraznej cenovej korekcii (špekulanti vyberajú zisky).

Presne to sa stalo aj s Dogecoinom, ktorého cena v čase písania tohto článku je o 26% nižšia, než takto 24 hodín dozadu. Počas samotnej šou sa prepadla z hodnoty 0.66 USD k cene 0.50 USD.

Otázna budúcnosť

Budúcnosť kryptomeny Dogecoin je veľmi otázna. Kým väčšina odborníkov upozorňuje na jeho slabé fundamentálne základy, vysokú infláciu, otáznu bezpečnosť či silnú centralizáciu, sú ľudia, ktorí ho neustále podporujú a vytvárajú okolo neho iracionálny retailový ošiaľ. Patrí medzi nich napríklad miliardár Mark Cuban, ktorý tvrdí, že Dogecoin je na ceste k hodnote 1 USD, okolo ktorej by sa mohol stabilizovať a stať sa akýmsi stablecoinom. No a či bude Elon Musk pokračovať v propagácii tejto zábavnej kryptomeny, alebo sa začne viac sústrediť na Bitcoin, je v tento moment taktiež veľmi diskutabilné. Kryptomenám by však dozaista viac pomohlo, keby vplyvní ľudia ako sú Elon Musk začali ku kryptosektoru pristupovať o čosi serióznejšie.

Azda najlepšie to po šou zhrnul Barry Silbert, šéf Grayscale Investments, ktorý poznamenal, že šialenstvo okolo Dogecoin bolo zábavné, no nastal čas, aby sa DOGE konvertovali naspäť do Bitcoinu.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne