Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador dá každému dospelému obyvateľovi 30 dolárov v bitcoinoch

Článok

El Salvador 30 dolarov
Twitter Documenting Bitcoin

Hoci sa El Salvador nedočkal pomoci od Svetovej banky s adopciou Bitcoinu, z ktorého spravil vo svojej krajine ako vôbec prvý štát na svete zákonné platidlo, a pochybnosti ohľadom tohto rozhodnutia vyjadril aj Medzinárodný menový  fond (MFF), krajina prezidenta Naybia Bukeleho robí všetko pre to, aby Bitcoin rýchlo rozšírila medzi svojich občanov aj svojpomocne.

Veľmi zaujímavo preto pôsobia čerstvé informácie o tom, že El Salvador pošle bitcoiny v hodnote 30 dolárov každému dospelou občanovi tejto krajiny, ktorý si stiahne aplikáciu s BTC peňaženkou a zaregistruje sa. Toto rozhodnutie môže viesť k viacerým zaujímavým skutočnostiam:

  • Podľa analytika Willyho Wooa potenciálne stúpne svetová užívateľská základňa “bitcoinerov“ o 2,5% – odhadol totiž, že v El Salvador žije okolo 4,5 milióna dospelých ľudí
  • Zack Guzman z Yahoo Finance vypočítal, že El Salvador bude musieť rozposlať po celej krajine bitcoiny v hodnote 195 miliónov dolárov – tie musí ale kúpiť
  • El Salvador sa stane krajinou s najväčším percentuálnym zastúpením držiteľov BTC

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1408262004381474817

Prezident El Salvador Nayib Bukele taktiež upozornil, že ľudia, ktorí budú chcieť používať peňaženku, nebudú nútení k tomu, aby mali zakúpený mobilný tarif a použiteľná by mala byť kdekoľvek, kde bude dostupný mobilný signál.

Zdá sa, že Bitcoin v El Salvador uľahčuje platby

Twitter kanál Documenting Bitcoin v rovnaký deň zdieľal zaujímavé video, ktoré dokumentuje ako Bitcoin uľahčuje platenie účtov v tejto krajine. ,,Aby som mohol zaplatiť účty, musel som stráviť hodiny v autobuse a ďalšie dve hodiny, kým som čakal na platbu v rade,” opísal bežné problémy Salvadorčanov v reportáži pre magazín Vice Miltom Cabrera. Teraz všetko zvládne instantne zo svojho domova vďaka použitiu BTC.

Prichádzajú aj bankomaty

Podnikateľskú príležitosť súvisiacu s legalizáciou Bitcoinu v El Salvador chce využiť aj americká firma Athena, ktorá postupne plánuje rozmiestniť po krajine 1500 bitcoinových bankomatov. Zatiaľ ich nainštalovala len dva – pričom jeden z nich je na pláži El Zonte v rámci experimentu s názvom “Bitcoin Beach”. Athena sa chce sústrediť na regióny El Salvador, ktoré sú typické tým, že v nich žijú rodiny, ktoré prijímajú peniaze od svojich blízkych zo zahraničia, no využitím bitcoinu by mohli výrazne ušetriť na poplatkoch.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne