Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dubaj sa stáva centrom kryptomien. Prídu veľké investície z Blízkeho východu?

Článok

Dubaj a kryptomeny
Dubaj a kryptomeny

Ďalšia dobrá správa pre kryptomeny! Spoločnosť zameraná na obchodovanie so zlatom Regal RA DMCC zo Spojených arabských emirátov sa stala prvou firmou na Blízkom východe, ktorá dostala licenciu od Dubai Multi Commodities Centre (DMCC) na obchodovanie s digitálnymi menami.

Licencia povoľuje spoločnosti vlastniť Bitcoin, Ethereum a ďalšie kryptomeny. Uchovávať ich bude na hardware zariadeniach, ktoré nebudú napojené na sieť, aby ich ochránila pred hackerskými útokmi. Zároveň budú prísne strážené pred zlodejmi a prírodnými katastrofami.

Krádeže kryptomien sú jednými z neväčších rizík v kryptosvete, čoho dôkazom je aj najväčší hackerský útok na japonskú burzu Coincheck, počas ktorého boli minulý mesiac odcudzené kryptomeny NEM v hodnote vyše 500 miliónov dolárov. Toto sú vážne náznaky, aké nebezpečné je investovanie do kryptomien, ktoré sú ešte ďaleko od toho, aby boli regulované, tvrdí spoločnosť.

Veľké investície na ceste?

Regal RA DMCC sídliaci v Dubaji týmto spôsobom ponúka veľkým investorom možnosť bezpečnejšieho obchodovania s digitálnymi menami, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšie. ,,V dlhodobom strategickom pláne spoločnosti DMCC je použitie technológií a inovácií, ktoré sa spoja s novými trhmi, priemyslom a novými zákazníkmi,” uviedol vo vyhlásení predseda spoločnosti DMCC Ahmed Bin Sulayem. ,,Naše dnešné oznámenie stelesňuje tento prístup.”

Investori do kryptomien neochotne ukladajú množstvo svojich mincí (kryptomien) do online peňaženiek, ktoré sú vystavené hackerskému riziku, povedal Tyler Gallagher, výkonný riaditeľ spoločnosti Regal Assets, ktorá vlastní spoločnosť Regal RA DMCC. ,,Vyvinuli sme to, čo považujeme za najbezpečnejší spôsob investovania do Bitcoinu, Ethereum a ďalších kryptomien.”

Spoločnosť Regal Ra pracuje na vývoji plne regulovanej a kompatibilnej online obchodnej platformy pre obchodovanie s kryptomenami, uviedla Ksenia Kiseleva, manažérka spoločnosti sídliacej v Dubaji. ,,Na kryptomeny sa pozeráme ako na komoditu, nie ako na platobný prostriedok,” pričom dodala, že Regal RA sa chce uchádzať o obchodné licencie aj v ďalších krajinách po celom svete.

,,Spojené arabské emiráty sú ďalšou krajinou, ktorá sa otvára blockchainu a kryptomenám. Na ceste sú dobré správy. Myslím si, že veľmi skoro uvidíme zo Spojených arabských emirátov prichádzať veľké investície (do kryptomien),” myslí si blockchainový developer z Dubaja Ahmed Bashir.

TIP: Nezmeškajte dnešný diel noviniek zo sveta kryptomien.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne