Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Do Kwon zverejnil návrh na fork siete LUNA, so stablecoinom UST sa však viac nepočíta – Konečná?

Článok

hack
Zdroj: Unsplash.com

Celá krypto komunita aktuálne napäto sleduje vývoj okolo kryptomeny LUNA a stablecoinu UST. Obe tieto kryptomeny sa pred pár dňami ocitli v smrtiacej špirále, čo spôsobilo ich obrovský pád. LUNA padla v podstate o 100%, zatiaľ čo stablecoin UST je aktuálne na cene 10 centov za dolár. 

Prinesie fork oživenie?

V pondelok Do Kwon, spoluzakladateľ blockchainu Terra Luna, oznámil revidovaný plán na obnovu ekosystému po tom, čo kombinácia výraznej volatility trhu a inherentných nedostatkov v návrhu protokolu vymazala veľkú väčšinu trhovej kapitalizácie tohto ekosystému. Ako povedal Kwon, Terraform Labs predloží 18. mája nový návrh riadenia, ktorý forkne blockchain Terra Luna.

Dôležité je však podotknúť, že nový reťazec nebude prepojený so stablecoinom TerraUSD (UST). Medzitým bude starý blockchain Terra naďalej existovať s UST a bude sa volať Terra Classic (LUNC). Podľa Kwonovho plánu, ak bude schválený, nový blockchain LUNA bude uvedený do prevádzky 27. mája.

Podľa návrhu budú nové tokeny LUNA airdropnuté držiteľom LUNC, držiteľom UST a základným vývojárom blockchainu Terra Classic. Peňaženka Terraform Labs s adresou terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg6z6swaed74e6 bude navyše odstránená z whitelistu pre samotný airdrop, čím bude Terra plne vo vlastníctve komunity. Navrhovaná celková zásoba LUNA tokenov je obmedzená na 1 miliardu, pričom 25% ide do komunitného fondu, 5% základným vývojárom a 70% pripadá na držiteľov LUNC a UST.

https://twitter.com/stablekwon/status/1526258275506786304?ref_src=twsrc%5Etfw

Luna Foundation Guard nedávno tiež odhalil, že spotrebovali drvivú časť svojich kryptomenových rezerv, keď sa snažili držať fixáciu UST počas výpredajov na trhu. V dôsledku toho je nepravdepodobné, že by sa ekosystém Terra mohol zachrániť bez pomoci externého kapitálu. Changpeng Zhao, generálny riaditeľ Binance, povedal, že podporí komunitu Terra, ale rád by od tejto entity videl väčšiu transparentnosť, pokiaľ ide o nedávne udalosti.

Negatívny postoj komunity

Okamžite po zverejnení návrhu forku sa komunitou začali šíriť negatívne ohlasy. Pod samotným návrhom sa nachádza viacero komentárov s konštruktívnou kritikou. Veľký podiel majú takisto otázky, keďže mnohí ľudia sú zmätení.

Užívateľ Dezign614 zhrnul aktuálnu situáciu veľmi presne:

Wow, smutný deň pre Terru. Komunita NIE JE vypočutá. Nielen, že ste nechali veľryby vystúpiť na cene 1 dolár, zatiaľ čo mnohí z nás nakupovali počas prepadu, vy ste nás uvrhli do zabudnutia a teraz nás tam nechávate. Hanbite sa.

Komentár od užívateľa Gabagool sa stal najpopulárnejším:

Problém s vaším návrhom je, že počas celého prepadu ste nikomu nepovedali, aby si nekupovali Lunu alebo UST. Ubezpečili ste ľudí, že všetko je v poriadku a že nie je dôvod na obavy. Ľudia, ktorí si nakúpili počas prepadu a pokúsili sa oživiť projekt po tomto šialenstve, si nezaslúžia zostať zabudnutí. Mnoho ľudí, ktorí držali Lunu a UST po útoku, sa totiž rozhodli kúpiť viac počas prepadu, pretože predpokladali, že je všetko v poriadku a vráti sa do normálu. Nezáleží na týchto ľuďoch? Sme podľa vás nevzdelaní? Pretože ak áno, prečo ste neurobili žiadne vyhlásenia, ktoré by varovali týchto ľudí, aby sa vyhli ďalšiemu nákupu Luna alebo UST? Jediným racionálnym riešením, ktoré by bolo udržateľné, by bolo spätné odkúpenie a spálenie.

V celkovom súčte v podstate nikto nesúhlasí s aktuálnym návrhom forku. Najviac názorov si zastáva to, aby sa súčasná sieť zachovala a aby sa zaviedol burning mechanizmus, ktorým by sa dalo redukovať obrovské množstvo LUNA v obehu.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Snoop Dogg spúšťa vlastnú NFT zbierku, ktorá je unikátna – Toto zatiaľ vieme

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Nová platforma chce byť „Netflixom kryptomien“ – Poskytne informácie o mnohých P2E hrách!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.