Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ďalší veľký problém pre kryptomenový trh? Problémy má aj Three Arrows Capital

Článok

down
Zdroj: Unsplash.com

Po lending platforme Celsius sa do vážnych problémov dostáva ďalší významný hráč vo svete kryptomien – investičná venture kapitálová firma zo Singapuru Three Arrows Capital, za ktorou stojí podnikateľ Su Zhu.

Potvrdeniu problémov priamo zo strany Su Zhua predchádzali klebety predošlých dní, podľa ktorých sa Three Arrows Capital (3AC) dostáva do platobnej neschopnosti, keďže fond začal presúvať svoje aktíva, aby doplnil prostriedky na DeFi platformách ako sú Aave, aby sa vyhlol likvidáciám svojich otvorených pozícii pri nízkej cene Ethereum (ETH). Medzitým sa zároveň objavili nepotvrdené správy, že 3AC čelí likvidáciám v celkovej hodnote stoviek miliónov dolárov.

,,Podobne je na tom aj Celsius, ktorá tiež výdatne dopĺňala svoje pozície, aby sa vyhla likvidácii. Finančné prostriedky Celsius tvoria výztnamnú časť hodnoty uzamknutej v rôznych DeFi protokoloch, kým 3AC je hlavným dlžníkom. Kolaps Celsius alebo 3AC tak môže mať ďalšie negatívne dopady na trh s kryptomenami,“ dopĺňa k téme Cointelegraph.

Problémy po 3 dňoch od prvých fám o problémoch 3AC potvrdil samotný zakladateľ platformy Su Zhu, ktorý v krátkom príspevku na Twitteri prelomil mlčanie a uviedol: ,,Sme v procese komunikácie s príslušnými stranami a sme plne odhodlaní tento problém vyriešiť.“

https://twitter.com/zhusu/status/1536876343815983104

K téme sa následne vyjadril aj Wu Blockchain, čínsky novinár, ktorý sleduje dianie na kryptomenovom trhu, ktorý dodal, že platforma mala už stratiť približne 31,37 miliónov dolárov počas májového obchodovania na Bitfinexe.

Špekuláciám o kolapse 3AC neprispelo ani rozhodnutie Su Zhua zmazať z Twitteru všetky jeho predošlé príspevky týkajúce sa investícii do Ethereum, Avalanche, Terra, Solana, Near Protocol, Mina či rôznych NFTs. Jedine, čo zanechal, boli jeho zmienky o bitcoine. Taktiež zaujala skutočnosť, že zmazal svoj účet na Instagrame.

Three Arrows Capital sa mohla dostať do problémov, ktoré sa začínajú teraz naplno prejavovať, už po kolapse kryptomeny Terra (LUNA). 3AC totiž len niekoľko týždňov pred jej kolapsom a s ňou súvisiaceho stablecoinu UST vymenila bitcoiny v hodnote zhruba 500 miliónov dolárov práve za tokeny LUNA, ktoré následne stratili prakticky celú svoju hodnotu.

Na skutočnosť, že Three Arrows Capital čaká zrejme veľmi nepriaznivý osud upozornili v predošlých hodinách aj Cathie Woodová z Ark Invest, Chris Burniske či analytická platforma Almeda Research.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.