Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalší červený týždeň kryptofondov, tentokrát sa k Bitcoinu pridalo aj Ethereum

Článok

Inštitúcie
Pixabay.com

Spoločnosť CoinShares každý pondelok uverejňuje výsledky hospodárenia najväčších kryptomenových fondov Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Bitwise, ETC Issuance a Purpose za predošlých sedem dní. Z toho najnovšieho vyplýva, že inštitúcie mali aj v predošlom týždni “medvediu náladu”.

Bitcoin dopadol o čosi lepšie, než pred týždňom

článku spred týždňa, ktorý sa týkal výsledkov z obdobia medzi 1. júnom a 7. júnom 2021 sme vás informovali, že zo zmieňovaných fondov – pokiaľ ide o Bitcoin – ubudla rekordná hodnota v dolárovom vyjadrení – až 141,4 milióna dolárov. Z tohoto pohľadu bol minulý týždeň pre Bitcoin menej katastrofálny – z fondov totiž odišlo “len” 9,9 milióna dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum v červených číslach

Dôvod na oslavu tentokrát nemá ani Ethereum (ETH). Kým v úvodnom júnovom týždni sa do fondov naň viazaných nalial kapitál v hodnote 33 miliónov dolárov, za uplynulých sedem dní došlo k odlivu 12,7 milióna dolárov. Negatívny sentiment sa teda zrejme dotkol aj druhej najznámejšej kryptomeny.

Ostatné altcoiny

V červených číslach skončilo aj Ripple (XRP), z ktorého ubudlo u sledovaných fondov 2,8 milióna dolárov. XRP skončilo v červených číslach prvýkrát po 6 týždňoch v rade s plusovým znamienkom. Najlepšie opäť obstálo Cardano (+1,7 milióna USD) a o milión dolárov stúpli aj investície do kryptomeny Stellar. Nasledoval Litecoin s prílivom kapitálu v hodnote 800 tisíc dolárov.

Celková bilancia

Pokiaľ ide o celkovú bilanciu sledovaných kryptofondov, ubudla z nich za uplynulý týždeň hodnota 21,4 milióna dolárov a od polovice mája celkovo okolo 267 miliónov dolárov. Bilancia od úvodu mesiaca predstavuje odliv 132 miliónov dolárov.

Dôležité je poznamenať, že pri pohľade na čísla od úvodu roka zatiaľ nejde o žiadnu katastrofu. Len do Bitcoinu sa totiž investovalo skrz tieto fondy viac než 4 miliardy dolárov a celkovo do všetkých kryptomien viac než 5,8 miliardy dolárov. To je v necelej polovica roka 2021 suma takmer rovná prílivom za cely rok 2020 (6,7 miliardy USD). Na druhú stranu treba priznať, že drvivá väčšina tohto kapitálu naprúdila do sledovaných fondov v januári a februári.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.