Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CoinMarketCap prináša ďalšiu novinku: Vynovenú mobilnú aplikáciu

Článok

CoinMarketCap aplikácia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najnavštevovanejšia stránka s cenami kryptomien Coinmarketcap.com, ktorý patrí medzi 300 najnavštevovanejších stránok na svete, prichádza s novou vylepšenou mobilnou aplikáciou.

Podľa prvotných informácii nová verzia aplikácie so sebou prináša nové grafy, historické údaje o cenách a tiež možnosť nastaviť si cenové alerty (upozornenie) na všetky kryptomeny, ktoré sú dostupne v databáze CMC.

Užívatelia, ktorí budú chcieť používať aplikáciu, si musia na CoinMarketCape vytvoriť účet a prihlásiť sa. Appka im okrem spomínaných noviniek umožní sledovať novinky z rôznych kryptoportálov, rovnako ako porovnávať ceny kryptomien medzi sebou. Aplikáciu nájdete na stiahnutie na Google Play pre Android resp. AppStore pre Ios.

CoinMarketCap má plodné obdobie

Ide o ďalšiu zaujímavú správu v súvislosti s týmto portálom v slede niekoľkých týždňov. Nedávno sme vás informovali, že portál začal zverejňovať ratingy kryptomien na základe FCAS metodiky. Viac sa o tejto téme dočítate tu.

Zaujímavou správou nepochybne bolo aj to, že CMC v spolupráci s nemeckou spoločnosťou Solactive, ktorá je zameraná na výpočet a spravovanie indexov, spustil dva vlastné kryptoindexy, ktoré budú využívať Nasdaq, Bloomerg Terminal, Thomson Reuters Eikon či Borste Stuttgart.

Indexu sú dva:

  • CMC Crypto200 index (CMC200) – ktorý sleduje ceny TOP200 kryptomien vrátane Bitcoinu
  • CMC Crypto 200 ex BTC Index (CMC200EX) – ktorý sleduje 200 najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie s výnimkou Bitcoinu

Aby sme nespomínali len pozitíva, portál CoinMarketCap je aj terčom kritiky za to, že neustále reportuje objemy obchodov z búrz bez toho, aby ich podrobnejšie skúmal. Štúdie The Tie a Bitwise Asset Management naznačujú, že drvivá väčšina neregulovaných búrz falšuje údaje o volume a “nafúknuté” čísla potom posiela CoinMarketCapu, ktorý ich zverejňuje. Tým sa vytvára mylný dojem o celom trhu, čo môže v konečnom dôsledku viesť aj k pochybnostiam veľkých investrov ohľado možnej manipulácie cien. Vedenie CoinMarketCapu prisľúbilo, že sa tejto problematike bude podrobne venovať a čoskoro prinesie vlastné riešenie.

CoinmarketCap spustil rating kryptomien: Ako dopadli Bitcoin a ďalšie coiny?

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne