Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čo ušlo našej redakcii v predošlých dňoch? TOP zaujímavosti zo sveta kryptomien

Článok

Otáznik
Pixabay.com

Odložené spustenie hardforku Vasil na Cardano, onchain dáta bitcoinu či kryptofondy opäť v zelených číslach. Je tu prehľad TOP správ zo sveta kryptomien predošlých dní. 

Odkaz šéfredaktora: Zo zdravotných dôvodov som vám nebol schopný medzi 30. júlom a 2. augustom 2022 priniesť pravidelné spravodajské články, za čo sa našim čitateľom úprimne ospravedlňujem. Ako malú formu kompenzácie vám prinášam krátky stručný prehľad toho najdôležitejšieho, čo sa počas predošlých dní udialo.

Prehľad zaujímavosti zo sveta kryptomien predošlých dní:

  • KRYPTOFONDY: V predošlom pracovnom týždni naprúdilo do kryptomenových fondov podľa dát CoinShares ďalších 81 miliónov dolárov, pričom išlo už o piaty týždeň v rade, počas ktorého fondy zaznamenali kladnú bilanciu. Najviac kapitálu suverénne naprúdilo do Bitcoinu – až 84,8 miliónov dolárov, kým fondy spojené s “košom rôznych digitálnych aktív“ či „short Bitcoinom“ skončili v zápore.
  • ONCHAIN DÁTA BTC: Onchain analytická platforma Glassnode upozornila, že hoci počas aktuálneho bearmarketu klesá počet aktívnych adries na bitcoinovom blockchaine, neklesá takým prudkým spôsobom, a ko počas cenovej korekcie po máji 2021. Podobné je to aj v prípade počtu transakcií za 1 minútu. Glassnode taktiež upozornila, že počet BTC na Lightning Network je opäť na novom maxime (vyše 4400 BTC) a od 1. mája 2021 stúpol o 19%. Optimisticky vyzerá aj indikátor SOPR, ktorý naznačuje, že investori sú opäť schopní realizovať zisky.
  • CARDANO: Hardfork kryptomeny Cardano s názvom Vasil bol už druhýkrát odložený. Vasil mal zlepšiť škálovanie, rýchlosť a transakčné poplatky na tomto blockchaine. Viac sa dočítate v tomto článku.
  • SOLANA: Kryptomena Solona (SOL) zažíva ďalší nepríjemný deň jej stále relatívne krátkej histórie – po tom ako v predošlých mesiacoch minimálne 7-krát nefungoval jej blockchain, čo poukázalo aj na silnú centralizáciu tejto kryptomeny, došlo k azda ešte negatívnejšej správe – ľudia hlásia hacky kryptopeňaženiek na nej postavených. Viac sa dočítate tu.
  • „LEHMAN BROTHERS“ EVENT: Portál DappRadar skonštatoval, že májový kolaps kryptomien Terra (LUNA) a algoritmického stablecoinu UST sa podarilo mnohým DeFi, NFT a Metaverse platformám v zdraví prežiť, hoci si vypýtal svoju daň v podobe bankrotov Three Arrows Capital, Celsius či Voyager Digital. DappRadar prirovnal tento kolaps krachu bankového giganta Lehman Brothers na akciových trhoch v roku 2008.
  • TETHER (USDT): Spoločnosť Tether uviedla, že snaha hedžových fondov shortovať jej stablecoin USDT po kolapse algoritmického stablecoinu UST postaveného na blockchaine Terra (LUNA) bola jasným dôkazom ich „zásadného nepochopenia trhu s kryptomenami a tiež samotného Tetheru“. Spoločnosť Tether, ktorá stoji za najväčším stablecoinom USDT, dodala, že pokus o shortovoanie USDT poukázal na „asymetrickú vedomostnú priepasť medzi účastníkmi trhu s kryptomenami a subjektami v tradičnom finačnom sektore“ a zdôraznila, že USDT v obehu sú stále plnohodnotne kryté, čo potvrdila aj táto udalosť.
  • BINANCE: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao upozornil, že vlády, ktoré sa snažia oddeliť obchodovanie na kryptoburzách podľa konkrétnej jurisdikcie, sú na veľkom omyle, pretože vyššia likvidita (globálna burza s knihou objednávok obchodníkov z rôznych kútov sveta), je to, čo zaručuje investorom lepšie ceny, tesnejšie rozloženie obchodov a rýchlejšie vypriadanie. ,,Ide o veľmi dôležitú formu ochrany spotrebiteľa,“ upozornil Zhao. Burza Binance v posledných mesiacoch získala licenciu na pôsobenie v Španielsku, Taliansku či v Dubaji, pričom jej CEO sa nedávno osobne stretol aj s prezidentom Francúzska Emanuelom Macronom či s tureckým ministrom financií.
  • METAVERSE: Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin si myslí, že Metaverse megaprojekt od Meta Platforms (bývalý Facebook) zlyhá v snahe vytvoriť virtuálny svet pre miliardy ľudí. ,,Zatiaľ nepoznáme definíciu toho, čo presne je metaverse a čo vlastne od neho ľudia chcú. Takže všetko, čo teraz Facebook vytvára, napokon zlyhá,“ skonštatoval. Víziu vytvoriť metaverse však nemá len zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, ale aj mnoho vývojových tímov, ktorí vytvárajú metaverse svety aj na Ethehreum – medzi najznámejšie patria projekty Decentraland či The Sandbox.
  • ETF: Dcéra správcovského giganta Charles Schwab – spoločnosť Schwab Asset Management, spúšťa nové ETF, ktoré umožňuje skrz tradičný investičný produkt investíciu do firiem, ktoré podnikajú s kryptomenami. ETF s označením Crypto Thematic ETF bude sledovať tzv. „Schwabov kryptografický tematický index“, ktorý zahŕňa firmy, ktoré podnikajú s kryptomenami alebo majú prospech z rastu ich cien.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.