Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano odložilo plánovaný hard fork Vasil – fanúšikovia ADA si musia počkať

Článok

Cardano
Zdroj: Unsplash.com

Adopciu kryptomeny Cardano (ADA) v oblasti smart kontraktov a DeFi protokolov limitujú jej obmedzené možnosti škálovania a tak sa značná časť komunity okolo nej tešila na predchádzajúci hardfork Vasil, ktorý by mal tento problém do značnej miery vyriešiť.

Hahrdfork Vasil, ktorý je označovaný za najväčšiu aktualizáciu Cardano od minuloročného harforku Alonzo, ktorý priniesol na tento blockchain možnosť písania smart kontraktov, sa však už druhýkrát odkladá.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Informovala o tom firma Input Output, ktorá pôvodne chcela spustiť Vasil na hlavnej sieti (mainnete) už 29. júna, no neskôr odložila tento dátum na posledný júlový týždeň. Ani tento cieľ sa však nepodarilo naplniť, pričom nový dátum spustenia Vasil je zatiaľ otázny.

Charles Hoskinson, hlavná tvár a zakladateľ Cardano, ktorý je zároveň CEO Input Output, vo videu, ktoré publikoval na sociálnych sieťach, informoval, že v testnete Vasil objavili 3 chyby, ktoré mali vplyv na odloženie spustenia Vasil na mainnete. Chyby sa však údajne už podarilo opraviť a Hoskinson tvrdí, že so spustením Vasil sú naozaj „blízko cieľovej rovinky“.

K téme sa vyjadril aj technický manažér firmy Input Output Kevin Hammond, ktorý povedal, že o odložení Vasil bolo rozhodnuté aj v prospech búrz a vývojárov API, ktorí musia byť plnohodnotne pripravení na jeho príchod. ,,Je zrejmé, že z miesta, kde sme, môže trvať ešte niekoľko týždňov, kým prejdeme na skutočný Vasil hard fork. Je to nesmierne dôležitá vec. Všetci používatelia musia byť pripravení prejsť cez hahdfork plynulým hladkým spôsobom,“ odkázal naznačujúc, že reálny termín spustenia Vasil na mainnete sa bude pravdepodobne pohybovať okolo septembra až októbra.

Fanúšikov kryptomeny Cardano (ADA) okrem odloženia Vasil nepotešili ani správy o hacku bridge s názvom Nomad, ktorý slúži na prepojenie Cardano s inými blockchainami. Z Cardano ekosystému ho používal napríklad populárny projekt Milkomeda, takže skrz most Nomad bolo možné používať tokenizované BTC, ETH, USDC či USDT napríklad na burze WingRiders. Tento hack poukázal na pretrvávajúci problém zraniteľnosti bridgeov, ktoré sa snažia umožniť komunikáciu medzi rôznymi kryptomenami a ukázal, že ani projekty budované na Cardano voči nim nie sú úplne imúnne.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.