Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čínska ťažba Bitcoinu je spojená so zelenou energiou, naznačil Nangeng

Článok

Čína
Pixabay.com

Generálny riaditeľ významného čínskeho výrobcu hardvéru pre ťažbu Bitcoinu,  spoločnosti Canaan Inc. obchodovanej na americkej burze NASDAQ, naznačil, medializované správy o zákaze ťažby kryptomien v Číne budú viesť k tomu, že ťažba digitálnych mien v tejto krajine bude napokon umožnená tým, ktorí na to využijú zelené zdroje energie.

Zhan Nangeng skonštatoval, že tlak čínskych vládnych predstaviteľov na ukončenie ťažby Bitcoinu na jej území vôbec nezohľadňuje potenciálne ekonomické výhody pre túto krajinu, ak bude ťažba realizovaná len za pomoci zelenej energie. Upozornil, že takáto ťažba môže predstavovať ekonomické riešenie pri nadmernej produkcii elektriny v určitých regiónoch krajiny, ktorú nie je možné komu predať. Práve táto energia, ktorá je zo zelených zdrojov (napr. vodné elektrárne v období dažďov) je lacná a teda atraktívna pre ťažiarov Bitcoinu.

,,Ziskoví ťažiari uprednostňujú regióny s nízkymi cenami elektriny pri jej nadprodukcií, ktoré sú v opačnom prípade energetickým odpadom (nie je ju komu predať pozn. red.). Bitcoinoví ťažiari tak pomáhajú vytvárať nové pracovné miesta v chudobných regiónoch a prispievajú do miestnych fiškálnych pokladníc,“ upozornil.

Zhan Nangeng teda netvrdí, že ťažba Bitcoinu pri využívaní zdrojov z uhoľných baní, čo sa v Číne doposiaľ dialo, je v poriadku. Upozorňuje len na to, že pri ťažbe Bitcoinu za pomoci zelenej energie sa prírode neškodí a Čína z toho naopak ťaží – väčšie zárobky elektrárni vedú k väčšej ziskovosti a to vedie k lepším podmienkam. V konečnom dôsledku to môže mať na prírodu pozitívny dopad pretože firmy produkujúce zelenú energiu budú ziskovejšie a môžu investovať do ďalšieho rozvoja.

Firme Canaan sa darí

Spoločnosti Canaan sa napriek turbulenciám na trhu s kryptomenami darí. Po zverejnení úspešných hospodárskych výsledkov za prvý kvartál 2021 stúpla za týždeň hodnota jej akcii až o 42%. Tržby firmy vzrástli až o 490% a to najmä vďaka predaju ASIC minerov. Firma poznamenala, že jej čistý prijem predstavoval v prvom kvartáli 22,4 milióna dolárov, kým rok 2020 ukončila v strate 5,9 milióna USD.

,,Naša výkonnosť v tomto štvrťroku sa výrazne zlepšila a to vďaka rastu ceny Bitcoinu, väčšiemu dopytu zákazníkov po našich kvalitných ťažobných strojoch a tiež našej schopnosti zvýšiť produkciu a ich dodávku,” uviedol Nangeng v štvrťročnej správe.

Canaan však priznal, že dočasne pozastavil svoje investičné poradenstvo. Odôvodnil to tým, že súčasná volatilita Bitcoinu je príliš veľká. ,,Firma si uvedomuje, že trendy v cenách Bitcoinu je aktuálne ťažko predvídať a preto nemôžeme v súčasnosti ponúkať finančné rady,” doplnila firma.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne