Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čínska provincia Vnútorne Mongolsko graduje boj proti ťažiarom Bitcoinu

Článok

Vnútorné Mongolsko
Pixabay.com

V reakcii na správy z Pekingu z dielne Čínskeho finančného výboru pod záštitou Štátnej rady, ktorá naznačila boj proti ťažiarom Bitcoinu, uskutočnila provincia Vnútorné Mongolsko ďalšie kroky smerujúce k obmedzeniu ťažby kryptomien v tomto regióne.

Po tom ako sme vás včera informovali, že niektoré popredné čínske spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou Bitcoinu už plánujú svoj presun do iných krajín, prichádzajú z Číny ďalšie novinky týkajúce sa čoraz nehostenejšieho prostredia pre tento typ podnikania v najľudnatejšej krajine sveta.

Vnútorné Mongolsko, ktoré zo všetkých čínskych oblasti podniklo voči ťažiarom doposiaľ najprísnejšie kroky, totiž rozširuje svoje nariadenia o nové body. Podľa najnovších správ v ňom vzniká akási “čierna listina” (blacklist), ktorý by mal odradiť všetkych potenciálnych ťažiarov pokračovať vo svojej činnosti.

Blacklist má odradiť všetkých

Ocitnúť sa na blackliste by nechcel zrejme nikto. Spoločnosti ale aj jedinci na ňom uvedený by totiž stratili prístup k finančným produktom, mali by zablokovanú možnosť cestovania, či nadobudli ďalšie prísne obmedzenia. Správa naznačuje, že na blackliste sa môžu ocitnúť aj poskytovatelia cloudových služieb, internetové firmy či dokonca internetové kaviarne, kde by sa mohli Bitcoin či iné kryptomeny potajomky ťažiť. Inak povedané nove nariadenie má za cieľ demotivovať kohokoľvek, kto by chcel vo Vnútornom Mongolsku ešte potajomky pokračovať v ťažbe.

Vnútorne Mongolsko dlhodobo patrilo medzi najpopulárnejšie regióny pre ťažbu Bitcoinu vzhľadom na to, že bolo ideálnym zdrojom lacnej energie. Prísne opatrenia z predchádzajúcich mesiacov však vytlačili väčšinu ťažiarov do iných čínskych oblastí. Nové správy, ktoré prichádzajú v posledných dňoch však naznačujú, že podobný osud môže čakať aj ďalšie významné čínske provincie ako sú Sichuan či Xinjing.

Otázna budúcnosť

Nezodpovedanou otázkou naďalej zostáva, či Čína plánuje kompletne obmedziť ťažbu Bitcoin na svojom území, alebo chce ťažiarov len prinútiť, aby na svoju činnosť využívali primárne zelené zdroje energie, čiže nie energiu z uhoľných baní, ktorá bola v prípade tohto druhu podnikania pre jej cenu mimoriadne populárna, no neekologická.

V prípade Číny naďalej platí, že indície vlády smerom k bitcoinovému trhu sú častokrát ťažko čitateľné a v mnohých prípadoch oficiálne nariadenia zďaleka nekorešpondujú so samotnou realitou.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne