Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Changpeng Zhao neverí úspešnému reštartu kryptomeny LUNA, vývojárov kritizoval

Článok

luna
Zdroj: Unsplash.com

Šéf kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) je skeptický, pokiaľ ide o budúcnosť nového blockchainu Terra a tokenu LUNA, ktorý by mal nahradiť pôvodný ekosystém tejto kryptomeny, ktorý po strate schopnosti algoritmického stablecoinu UST fixovať svoju hodnotu k americkému doláru zažil fatálny crash.

,,Snažím sa nepredvídať, čo komunita urobí. Mnohí sú skeptickí. Som jedným z tých ľudí,“ priznal pochybnosti ohľadom budúcnosti tohto projektu, ktorý v roku 2018 podporila Binance Labs čiastkou 3 miliónov dolárov, v exkluzívnom rozhovore pre Cointelegraph.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CZ po kolapse TerraUSD (UST) skritizoval vývojársky tím Luna, že nesprávne zvládli túto krízu a poukázal na nedostatky projektu, ktoré viedli k tomuto kolapsu. Binance sa však napriek tomu rozhodla podporiť revitalizačný plán obnovy Terra tým, že umožnila airdrop nových tokenov LUNA. ,,Stále musíme zabezpečiť kontinuitu prístupu ľudí k likvidite. Musíme podporiť plán obnovy v nádeji, že bude fungovať,” vysvetlil dôvod, prečo tak Binance urobila.

Poznámka: Pôvodný blockchain Terra sa premenoval na Terra Classic a pôvodné tokeny LUNA na LUNC. Nový blockchain si so sebou zobral pôvodné názvy Terra a LUNA. Držiteľom pôvodných tokenov LUNA sú distribuované skrz airdropy nové tokeny LUNA podľa revitalizačného plánu, ktorý predstavil zakladateľ tohto projektu Do Kwon. Podrobnosti nájdete v tomto článku

Changpeng Zhao známy aj pod skratkou CZ si myslí, že fiasko Terra by malo slúžiť ako varovanie pre všetky projekty, ktoré sa spoliehajú na neudržateľné obchodné modely založené na agresívnych stimuloch. Zdôraznil, že kryptoprojekty ako Terra ponúkajú vysoké výnosy, aby prilákali ľudí v nádeji, že keď budú mať dostatok používateľov, stanú sa ziskovými. Takéto schémy sú však extrémne nebezpečné a to obzvlášť v období, kedy sa trhom nedarí a ľudia začnú vyberať kapitál.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.