Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Terra (LUNA) čaká pokus o reštart – prinesie so sebou novú distribúciu tokenov LUNA

Článok

luna
Zdroj: Unsplash.com

Komunita okolo kryptomeny Terra (LUNA), ktorá stratila prakticky 100% svojej hodnoty, keď k nej prislúchajúci stablecoin UST stratil svoju fixáciu s americkým dolárom, schválila návrh s označením “proposal 1623”, ktorý by teoreticky mohol zachrániť budúcnosť tohto projektu.

16. mája zakladateľ Terra (LUNA) Juhokórejčan Do Kwon navrhol plán obnovy tejto kryptomeny, ktorý zahŕňa vytvorenie nového blockchainu „Terra 2.0“ a vydanie nových tokenov LUNA. Starý blockchain, ktorý zaznamenal dobre známy kolaps, by mal existovať ďalej pod označením Terra Classic a jeho tokeny by mali mať označenie LUNC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa údajov z Terra Station podporilo návrh „Proposal 1623” celkovo 65,50% všetkých hlasujúcich (200 miliónov hlasov). Viac ako 20% sa hlasovania zdržalo (54 miliónov hlasov) a 13,2% hlasov (41 miliónov hlasov) tento návrh vetovalo.

K spusteniu nového blockchainu by malo dôjsť 27. mája

Po úspešnom schválení komunitou začala Terraform Labs (TFL) podnikať kroky vedúce k spusteniu nového blochainu Terra (Terra 2.0) s plánovaným spustením k 27. máju 2022. K dispozícii bude taktiež nový token LUNA k nemu prislúchajúci.

Distribučný model pre nové tokeny LUNA je podľa portálu Techcrunch.com takýto:

  • 30% nových tokenov LUNA pôjde do komunitného fondu
  • 35% dostanú držitelia LUNA pred kolapsom ekosystému
  • 10% držitelia UST pred kolapsom ekosystému
  • 10% držitelia LUNA po kolapse ekosystému
  • 15% držitelia UST po kolapse ekosystému

Distribúcia bude prebiehať postupne, čo znamená, že užívatelia nedostanú všetky tokeny okamžite k 27. máju. Návrh taktiež zahŕňa odstránenie algoritmického stablecoinu UST, inak povedané UST nebude súčasťou nového blockchainu a podstatné je tiež to, že do airdropu nebudú zaradené peňaženky Terraform Labs a ani Luna Foundation Gusard, čo znamená, že nová kryptomena by mala byť “pod kontrolou komunity”.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.